Zdroj: piqsels.com

Návod: Ako si prispôsobiť puzdro na mobil? Je to jednoduché a vytvoriť si môžete všetko podľa vašich predstávWarning: Undefined variable $commenttitle in /data/2/9/29b41c66-053a-4959-a840-f9f7f1ba7da3/artattack.sk/web/wp-content/plugins/facebook-comment-by-vivacity/user-file.php on line 121

Warning: Undefined variable $commentcount in /data/2/9/29b41c66-053a-4959-a840-f9f7f1ba7da3/artattack.sk/web/wp-content/plugins/facebook-comment-by-vivacity/user-file.php on line 121

Aj keď je na trhu v súčasnosti nespočetné množstvo obalov na telefón od výmyslu sveta, nič nenahradí pocit, že ste si svoj návrh na kryt vyrobili svojpomocne. Okrem dobrého pocitu tak získate aj omnoho viac – obal na telefón presne podľa vašich predstáv!

Prispôsobenie silikónového puzdra na mobil

So silikónovými puzdrami na mobil je to celkom jednoduché. Hlavný trik spočíva vo výbere kvalitnej akrylovej farby, ktorá sa vám nebude lúpať ani pri ohýbaní krytu. Zapojiť do toho môžete všetku svoju kreativitu, a tak okrem akrylových farieb pokojne siahnite aj po trblietkach alebo páskach, vďaka ktorým dosiahnete perfektné línie. 

Ako na to?

  • V prvom rade je silikónové puzdro na mobil potrebné umyť v mydlovej vode. Práve tá zaručí odstránenie nečistôt alebo iných mastných stôp, ktoré by pri nanášaní farby mohli spôsobiť problémy alebo fľaky.
  • Zľahka puzdro obrúste jemným brúsnym papierom, pretože nové obaly sú zvyčajne “superhladké”. Toto pomôže náteru, aby sa lepšie na povrchu uchytil.
  • Na puzdro nastriekajte podkladový sprej na plasty. Aj keď sa vám tento krok môže zdať nepotrebný a mnoho ľudí ho preskakuje, maľovanie na obal to opäť výrazne zjednoduší.
 Zdroj: pxfuel.com
Zdroj: pxfuel.com
  • A v tomto bode sa už môžete totálne odviazať. Maľujte geometrické tvary, skúšajte farebné kombinácie, zapracujte nápisy alebo len jednoducho nechajte viesť svoju ruku srdcom k dokonalému abstraktnému dizajnu.

    Dajte však radšej prednosť akrylovým farbám pred olejovými, pretože sa s nimi pracuje oveľa jednoduchšie a lepšie, obzvlášť pokiaľ maľovať vôbec nezvyknete.
  • Na záver (po zaschnutí všetkých farieb) nezabudnite natrieť svoje dielo priehľadnou vrstvou laku, čo vám zaistí dlhšiu trvácnosť. Koniec-koncov, telefón budete aj tak zvyčajne nosiť buď vo vrecku alebo v taške, kde je veľká pravdepodobnosť “oškrenín”. 

    Výhodou je, že na trhu je dostupná celá škála priehľadných lakov na povrchy, takže či si vyberiete lesklú, matnú alebo pololesklú, je už len na vás.

Prispôsobenie krytu z tvrdého plastu lakom na nechty? Dá sa to!

Kryt si môžete jednoducho prispôsobiť aj farbami, ktoré doma nájde určite každá žienka – lakmi na nechty. V tomto prípade však odporúčame prispôsobiť si skôr obaly z tvrdého plastu, ako zo silikónu, pretože pri jeho ohýbaní by mohol lak popraskať. Taktiež siahnite po dlhotrvácnych lakoch, v najlepšom prípade po gélových, na ktoré budete potrebovať aj UV lampu, no ich efekt je o to ohromujúcejší.

Zdroj: pxfuel.com
Zdroj: pxfuel.com

Tip: Nakvapkajte na zadnú stranu obalu poriadnu vrstvu lakov v obľúbených farbách a špáradlom jemne vytvorte cez ne cestičky. Farby sa krásne prepoja a vzniknú vám rôzne zaujímavé obrazce.

Nebojte sa experimentovať

Ako všade, tak aj tu platí, že kreativite sa medze nekladú. Dnes nájdete v drogériách alebo na internete veľké množstvo lakov so zaujímavými efektami, a tak sa s nimi nebojte experimentovať. Vyskúšajte napríklad praskajúce laky so zaujímavým popraskaným efektom, trblietavé, perleťové alebo svietiace v tme. Najväčšou výhodou je, že svoje návrhy môžete skúšať donekonečna, pretože stačí obal len jemne vyčistiť odlakovačom, a môžete ísť na to znova a znova!

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.