Veľkoplošná maľba – mural na Gorkého ulici


V júni 2021 sa nám podarilo realizovať v spolupráci s Natreto veľkoplošnú maľbu – mural v centre Bratislavy. Nájdete ju na Gorkého ulici, hneď vedľa historickej budovy Slovenského národného divadla.

Veľkoplošná maľba na fasádu polyfunkčný domu bola realizovaná pri príležitosti 30. výročia vzniku Vyšehradskej skupiny – V4. Celý projekt iniciovalo Poľské predsedníctvo vo V4. Okrem Bratislavy, vznikol rovnaký mural na stenách v ďalších hlavných mestách V4 a to v Budapešti, Prahe a vo Varšave.

Návrh a realizácia murálnej maľby

Návrh muralu vytvorila poľská ilustrátorka Magdalena Miszczak. Centrálnym motívom je logo 30. výročia V4, ktorého autorom je slovenský grafik Robert Paršo. Bratislavskú verziu muralu realizovali Natreto – Viktor Fehér, ktorý si prizval Michala Turkoviča a Mateja Maturkaniča.

Realizácia trvala približne dva týždne a plocha bola naozaj obrovská – vyše 300 metrov štvorcových. K maľbe bola použitá výsuvná plošina. Samotné dielo je zaujímavé tým, že nesie novú tému, pripomína historickú udalosť. Doteraz sme realizovali veľa reklamných muralov pre našich zákazníkov, prevažne však komerčného charakteru. Tu sa podarila maľba, ktorá ma funkciu pamätníka.

Murálna maľba plní úlohu akéhosi monumentálneho pamätníka

Sme názoru, že pripomínať si významné udalosti veľkoformátovými maľbami je správna cesta. Tá skvelo funguje v priestore a zároveň pôsobí reprezentatívne. Ak budete mať cestu okolo Gorkého ulice v Bratislave, choďte sa pozrieť ako vyzerá maľba naživo. Nájdete ju na tejto adrese. Update: Maľba bola v máji 2023 odstránená-zatretá.

Páči sa vám takáto maľba a chcete aj vy vkusne skrášliť svoj interiér alebo exteriér, napríklad u seba doma alebo vo firme, neváhajte nás kontaktovať.

Spoločne vymyslíme originálnu maľbu, ktorá vkusne skrášli váš priestor.

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.