Murálna maľba pri príležitosti 125. výročia založenia fabriky Figaro

Murálna maľba pri príležitosti 125. výročia založenia fabriky Figaro


Hlavným zámerom pri vytváraní návrhu na maľbu fasády Figara bolo vytvoriť vizuál odkazujúci na dlhú históriu továrne.

Chceli sme vytvoriť maľovanú reklamu spôsobom, ako sa to robilo v minulosti. Maľovaná reklama má u nás dlhú históriu, no bola v posledných desaťročiach zahlušená všadeprítomnou tlačenou reklamou. Zvolili sme preto retro štylizáciu- tlmenú monochromatickú hnedú farebnosť, dobové motívy, tradičnú maľbu štetcom. Chceli sme vytvoriť maľovanú reklamu spôsobom, ako sa to robilo v minulosti.

Znovuobjavovanie hodnoty maľovanej reklamy

Veríme, že táto realizácia bude ďalším krôčikom k znovuobjaveniu  hodnoty maľovanej reklamy. Snažili sme sa dosiahnuť kompozíciu, ktorá pôsobí monumentálnym dojmom, aby boli jednotlivé prvky maľby ľahko čitateľné aj s veľkej diaľky a pri prejazde v rýchlosti.

Maľba ako dominanta bratislavského závodu

Maľba je vytvorená tak, aby sa stala dominantou historického bratislavského závodu. Realizácia trvala 2 týždne, pracovali na nej traja výtvarníci. Maľbu si môžete osobne pozrieť na tejto adrese.

Páči sa vám takáto maľba a chcete aj vy vkusne skrášliť svoj interiér alebo exteriér, napríklad u seba doma alebo vo firme, neváhajte nás kontaktovať.

Spoločne vymyslíme originálnu maľbu, ktorá vkusne skrášli váš priestor.

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.