Maľba loga na priemyselný komín


Život je nekonečným radom výziev, ktoré sa často núkajú ako zložité rébusy. Nedávno sme sa ocitli pred zaujímavou úlohou – obnoviť náter loga na starom priemyselnom komíne.

Komín je už síce roky mimo prevádzky, stále je však dominantou, ktorú vidno už z diaľky na obzore.

Priemyselný komín sa nachádza vo výrobnom areáli PPC Insulators v Čabe pri Nitre. PPC sa zaoberá výrobou elektrických izolátorov. Komín je už síce dlhodobo mimo prevádzky, jeho 35 metrová výška však stále vzbudzuje rešpekt. Pri obnove náteru loga sme museli siahnuť po špeciálnej technike – najväčšej výsuvnej plošine, akú sme mali k dispozícii.

Pôvodný nápis „zotrel čas“ a nebol už vôbec viditeľný.

Práca vo výškach vyžaduje priaznivé počasie

Obnova nápisu a práca s tým spojená trvala celkom tri dni. Našťastie, počasie nám pri tejto úlohe bolo naklonené a poskytlo nám optimálne podmienky na prácu s plošinou.

Pohľad z výšky môže vyzerať „romanticky“, avšak práce vo výškach nie sú pre každého.

Komín na záver ako čerešnička

Renovácii náteru na komíne predchádzali ďalšie maľby v areáli PPC. Komín sme si nechali na záver ako pomyselnú čerešničku na torte. Obnovovala sa tiež maľba na štíte budovy skladu a tiež logo na vrchole sila.

Pôvodne maľby sme robili pár rokov dozadu. Medzi časom však spoločnosť PPC prešla zmenou vlastníkov a k tomu sa pridružila aj úprava loga. Vedenie chcelo túto zmenu zohľadniť aj v už existujúcich maľbách v areáli závodu. O realizácii malieb v minulosti sme písali v tomto článku.

Maľba loga na komín je hotová.
Hotová maľba na komíne, obnovený nápis teraz svieti už z diaľky ako pomyselný maják.

Obnovené logo PPC je opäť vidno z diaľky

Obnovu náteru loga na komíne sa podarilo dokončiť včas. Samozrejme, pri takýchto projektoch bývajú menšie komplikácie prirodzenou súčasťou a vždy je potrebné byť pripravený na ich riešenie. Teraz je už logo opäť viditeľné z diaľky. Nápis zároveň pôsobí ako navigácia. To bolo hlavným podnetom k obnove nápisu a sme radi, že sa nám tento zámer podarilo naplniť.

Páči sa vám takáto maľba a chcete aj vy vkusne skrášliť svoj interiér alebo exteriér, napríklad u seba doma alebo vo firme, neváhajte nás kontaktovať.

Spoločne vymyslíme originálnu maľbu, ktorá vkusne skrášli váš priestor.

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.