Maľba na betónový plot a štít budovy skladu


Update: Pre PPC Insulators sme maľovali aj veľkú stenu v Nemecku.

Kam nás naše sprejerské topánky zaviedli tento krát? Na obhliadku sme sa vybrali do firmy PPC Insulators v obci Čab neďaleko Nitry. Vyrába keramické izolátory pre vysokonapäťové vedenia káblov.

PPC Insulators je popredným výrobcom najmodernejších elektro porcelánových izolátorov pre rozvodné a vonkajšie vedenia a zároveň sa špecializuje na dizajn izolátorov striedavého a jednosmerného prúdu.

Možno sa vám izolátory zdajú nie príliš zaujímavé. Vedzte však, že bez nich, by sa elektrická energia nedostala do našich domácností. ⚡

Betónový plot, ktorý potrebuje „nový kabát“

Pri vstupnej bráne do areálu firmy sa nachádza klasický betónový plot. Taký, aký sa používal pre fabriky za čias komunizmu v celom Československu.

No povedzte, tento už naozaj potreboval niečo „zo sebou urobiť“. Plot sa nachádza pri prístupovej ceste a je z nej viditeľný. Hotová maľba bude slúžiť aj ako navigácia do firmy.

Starý plot treba najprv ošetriť

Pred začiatkom maľby grafiky na plot, bolo treba plot pripraviť k maľbe. Ošetrili sme ho dvoma vrstvami bieleho základového náteru. Už ten sám o sebe by mu dodal nový vzhľad, ale ešte nekončíme. Nasleduje ďalšia vrstva hustej modrej farby pre pekne sýto modré pozadie 🙂

Skoro hotová maľba plotu…

…a tu je hotová maľba

Maľba na plote teraz slúži aj ako navigácia do firmy. Je dobre viditeľná z cesty.

Maľba na štít budovy

Ďalšiu maľbu sme realizovali priamo v areály na fasádu budovy skladu. Priečelie skladu prešlo menšou rekonštrukciou, čo bol vhodný čas na realizáciu kreatívnej maľby s logom firmy.


Maľba na štíte budovy vychádza z motívu, ktorý sme použili na betónovom plote pri vstupnej bráne. Motív nie je úplne rovnaký, chceli sme však zachovať náväznosť malieb.

Realizácia maľby na budovu skladu však bola náročnejšia, hlavne kvôli prístupu. Pojazdné lešenie bolo položené na kovovej vlnenej streche. No skúste si presúvať lešenie s kolieskami cez vlnky strechy 😀

Silné letné slnko nám trošku spomaľovalo práce, maľby sa však podarilo dokončiť v stanovenom čase a k spokojnosti zákazníka.

Galéria fotiek z maľovania na betónový plot a sklad

Čo nám napísal zákazník po realizovaní maľby?

„Ďakujem za odvedenú prácu Vám a Vašim kolegom, štít budovy a plot vyzerajú veľmi pekne. Teším sa vždy, keď prichádzam do práce a vidím maľby, ktoré priestor areálu úplne zmenili. Máme len kladné reakcie, či už od zamestnancov tu v PPC Čab, no i od zahraničných kolegov a návštev, ktoré k nám do závodu prichádzajú.“

Sylvia Škerlancová, PPC Čab, a.s.

 

Páči sa vám takáto maľba a chcete aj vy vkusne skrášliť svoj interiér alebo exteriér, napríklad u seba doma alebo vo firme, neváhajte nás kontaktovať.

Spoločne vymyslíme originálnu maľbu, ktorá vkusne skrášli váš priestor.

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.