Farebná maľba na betónový plot z tvárnic pre škôlku

Farebná maľba na betónový plot z tvárnic pre škôlku


Boli sme oslovení majiteľkou predškolského zariadenia-škôlky o pomoc so skrášlením fádneho šedého plotu.

Zámerom bolo, aby maľba premenila šedivý betónový plot a skrášlila prostredie pre deti. Zároveň však maľba mala poslúžiť aj reklamným účelom. Upozorňovať okoloidúcich na sídlo škôlky.

Pred samotnou maľbou sme vytvorili viaceré verzie. Od úplne jednoduchého prevedenia, kde dominoval nápis Little Us, až po celofarebné riešenie s detskými motívmi, ktoré nakoniec „zvíťazilo“.

Nakoľko sa jednalo o maľbu na plot škôlky, ktorá sa točí okolo detí, zvolili sme po konzultáciách riešenie maľby v tzv. „detskej štylizácii“. Podkladom k maľbe boli práve pôvodné kresby postavičiek od detí, ktoré do škôlky chodia.

Ako pomaľovať betónový plot?

V prvom rade treba spraviť základnú podkladovú vrstvu, v tomto prípade s bielou farbou. Plot z betónových tvárnic je surový materiál. Silno saje farbu a treba ho pred maľbou poriadne ošetriť podkladovým náterom. Následná druhá vrstva farby už bude lepšie kryť a aj farby budu sýtejšie.

Pokračujeme ďalšou vrstvou podkladu: farby ožívajú 🙂

Následne sme nastriekali druhú vrstvu podkladu farebnými odtieňmi. Už samotný farebný podklad zvýraznil plot, ktorý bol predtým fádny.

Maľovanie plota pomaly finišuje …

…tu vykúka časť finálnej maľby

…ešte detail postavičky – princezny

…a farebná maľba plotu je hotová – bočné pohľady


Počas realizácie maľby, sa okoloidúce deti a ich rodičia vyjadrovali pochvalne. Farebná maľba na plote sa im veľmi páčila. Ešte pred úplným dokončením sme vedeli, že sa zámer skrášlenia prostredia podaril splniť 🙂

Majiteľka škôločky a samozrejme aj dietky sú z maľby šťastné a veľmi sa im páči.

Galéria fotiek maľovania na plot pre škôlku – jasle

Páči sa vám takáto maľba a chcete aj vy vkusne skrášliť svoj interiér alebo exteriér, napríklad u seba doma alebo vo firme, neváhajte nás kontaktovať.

Spoločne vymyslíme originálnu maľbu, ktorá vkusne skrášli váš priestor.

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.