Fotoreport z finále letnej graffiti súťaže v Bratislave


Súťaž pre sprejerov a všetky kreatívne duše dala novú tvár známej bratislavskej stene

Obvodový múr pred areálom Wakelake na Zlatých pieskoch dal priestor umelcom, ktorí poslali svoje sketche a tým sa zapojili do súťaže.

Téma na nakreslenie sketchu bola „Smartfón v každodennom živote“. Každý, kto sa zapojil do súťaže, mohol poňať túto špecifickú tému po svojom. Autorov najlepších návrhov vybrala porota. Tí prišli do Bratislavy prekresliť svoju skicu na stenu, ktorá sa nachádza na vysoko frekventovanom mieste popri ceste smerujúcej z diaľnice do centra mesta.

Až 50 umelcov v Bratislave

Celkovo 50 umelcov bolo vybraných do finálneho kola súťaže. Tí dostali od organizátorov farby, aby čo najvernejšie prekreslili na betónovú stenu svoj návrh.

Išlo o netypické maľovanie. Každý stvárnil tému spojenú so smartfónom Samsung, a táto téma tým prepojovala celú stenu.

Počas finálnej soboty žil celý Wakelake graffiti a Samsungom.

Vybraní finalisti sa stretli už o deviatej ráno v krásnom prostredí pri jazere s organizátormi a Sajfom, ktorý celé podujatie moderoval. Na mieste boli aj inštruktori, ktorí menej skúsených zaučili ako maľovať so sprejom, pretože veľa účastníkov maľovalo po prvý krát. Ceníme, že sa na jednom mieste stretli ako ostrieľaní writeri, tak aj nováčikovia.

Po krátkej inštruktáži maľby so sprejom sa všetci presunuli k stene. Maľovať na plot sa začalo asi o jedenástej za hudobného sprievodu dj-a a tiež bohatého občerstvenia.

Koniec maľovania bol naplánovaný na 18:00, kedy nasledovalo vyhodnotenie. Vznikla široká škála prác rôznej kvality od autorov všetkých vekových kategórii.

Po spoločnej fotke prišlo na odmeňovanie. Každý, kto ukázal fotku svojej hotovej maľby a tá sa aspoň trochu podobala na predlohu, s ktorou sa zapojil do súťaže, získal hlavnú cenu najnovší smartfón Samsung z radu Galaxy A. To sa samozrejme podarilo všetkým finalistom ?

Na mieste sme si užili veľa farieb, občerstvenia, slnka a tiež super atmosféru. Popri tom sme videli aj Sajfu maľovať graffiti (maľba s nápisom Láska), čo bolo veľmi zaujimavé a tiež sme stretli zopár starých známych.

Galéria z letnej graffiti súťaže v Bratislave

Ďakujeme všetkým, čo sa do súťaže zapojili a ďakujeme aj návštevníkom, ktorí sa prišli pozrieť na miesto. Veríme, že všetci sa v Bratislave dobre zabavili a mali príjemný deň 🙂

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.