Písmomaliarstvo: 3 ukážky ručne maľovanej reklamy

Písmomaliarstvo: 3 ukážky ručne maľovanej reklamy


Pri realizovaní graffiti malieb sa stretávame aj s požiadavkou zákazníkov, ktorí chcú miesto kreatívneho grafity namaľovať písmomaliarskú maľbu.

Zväčša sa jedná o hotové návrhy ako nápisy a názvy firiem alebo logá. Písmomaliarsky štýl sa vyznačuje použitím jednoduchých typov písiem, nemusí to však byť vždy pravidlom.

Aby písmo aj po dokončení vyzeralo ako na návrhu v počítači (pekne proporčne a čisto namaľované), treba aj pri písmomaliarstve veľkú dávku zručnosti. Maľovanú reklamu je možné použiť na fasádach budov, autách, plotoch, billboardoch a tiež v interiéroch. Pomaľované reklamné plochy potom vedia osloviť okoloidúcich chodcov alebo motoristov.

Niekto môže povedať, že takéto maľby sú málo kreatívne a jednoduché. Avšak aj jednoduché minimalistické štýly majú svoje čaro. Ak sú vhodne umiestnené, vedia skvelo spestriť daný priestor-plochu. Ak hľadáte viac kreatívnejšie a farebnejšie maľby stien, môžete sa inšpirovať v starších článkoch.

Poďme sa spoločne pozrieť na realizácie 🙂

1. Vassal – Exteriérový reklamný nápis VASSAL

Reklamná maľba na steny unimobuniek, ktoré slúžia ako pracovné priestory v recyklačnom dvore odpadu firmy Vassal v Podunajských Biskupiciach. Veľkoplošný nápis je namaľovaný ručne so sprejmi z výsuvnej plošiny. Počasie pri realizácii trošku neposlúchalo a dážď spôsobil malé zdržanie. Sprejový reklamný nápis sa však podarilo úspešne dokončiť a tým vkusne skrášliť priestor k spokojnosti zákazníka.


 

2. Rezidencie Machnáč – maľované logo realitného projektu

Čisto namaľované logo realitného projektu Rezidencie Machnáč v Bratislave vkusne dopĺňa betónový múr na parkovisku. Logo je namaľované akrylovými farbami na surový betón. Plocha pod logom je natretá penetračným náterom, aby farba na surovom podklade lepšie držala. Grafika loga vo finále pôsobí ako nálepka, je však ručne namaľovaná so štetcom a takáto maľba bude mať dlhšiu životnosť ako nálepka 🙂


 

3. Styla – Interiérový reklamný nápis

Maľovaná reklama v nákupnom centre Styla, ktoré nájdete na Zlatých Pieskoch v Bratislave. Reklamná maľba sa nachádza v interiéri na stene pred vstupom do nábytkového centra. Písmomaliarsky nápis je namaľovaný ručne s akrylovou farbou z lešenia vo výške 4 – 7 metrov nad zemou. Zákazník nechcel rušiť návštevníkov centra, maľovať sa teda mohlo iba v noci, mimo otváracích hodín. Písmomaliarska práca bola dokončená načas, deň pred oficiálnym otvorením nábytkového centra a je si ju možné obzrieť na vlastné oči ? priamo v centre Styla.


Ďakujeme, že sme mohli pomôcť písmo-maliarskou maľbou skrášliť vaše plochy 🙂

Páči sa vám takáto maľba a chcete aj vy vkusne skrášliť svoj interiér alebo exteriér, napríklad u seba doma, alebo vo firme, neváhajte nás kontaktovať.

Spoločne vymyslíme originálnu maľbu, ktorá vkusne skrášli váš priestor.

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.