Ukážka priamej tlače na stenu

Tlač na stenu – nový moderný spôsob vytvárania vizuálne atraktívnych vzorov na stenách


Potrebujete namaľovať na stenu logo vašej firmy alebo spestriť maľbou stenu vo vašej domácnosti? Vedeli ste, že už zopár rokov existuje spôsob, ktorým môžete nahradiť tapety, nálepky alebo maľbu samotnú?

Priama tlač na stenu môže nahradiť tapety, nálepky alebo maľbu

Wallprinting – tlač na stenu

Wallprinting – po Slovensky povedané tlač na stenu, je nový moderný spôsob vytvárania vizuálne atraktívnych vzorov na stenách a ďalších zvislých povrchoch. Priamu tlač na stenu je možné použiť takmer na všetky typy povrchov ako sú omietka, tehla, surový betón, kovové a plechové povrchy, drevo, sklo a tiež plast. Táto metóda tlače nepoškodzuje murivo a môže byť použitá nielen na dekorácie priestorov v interiéri ale aj v exteriéri na vytvorenie navigácie alebo reklamy.

Možnosť tlačiť na materiály ako omietka, tehla, betón, kov, drevo, sklo alebo plast

Rýchlosť, odolnosť a ekológia

Tlačiareň na steny používa ink jet UV LED technológiu, ktorá umožňuje nanášaným farbám stvrdnúť už počas tlače pomocou UV svetla. Vytlačené vzory na stene sú potom odolné voči poškriabaniu takmer okamžite po vytlačení. Ekologické atramenty si zachovávajú svoju kvalitu a stabilitu aj po dlhom čase. Priama tlač na stenu neprodukuje odpad, čím je ekologickou alternatívou k iným formám výroby reklamy, ako sú nálepky, PVC tabule alebo tapety.

Farby sú vďaka UV LED vytvrdzovaniu suché takmer ihneď po nanesení

Tlač textu, grafiky alebo fotografií vo vysokom rozlíšení aj na tmavé povrchy

Zaujímavosťou je, že technológia priamej tlače umožňuje tlačiť aj na tmavé povrchy, pretože stroj dokáže tlačiť bielu farbu ako podklad. A to bez ďalších krokov navyše, priamo počas tlače obrázka. Farby si tak zachovajú svoju žiarivosť aj na tmavých povrchoch. Hotové potlače nezanechávajú na stene reliéf a môžu byť v budúcnosti odstránené pretrením bežnou interiérovou alebo fasádnou farbou.

Tlač textu priamo na stenu

Rýchla inštalácia stroja a aj samotná rýchla tlač sú aspekty, ktoré ocení každý zákazník v dnešnej rýchlo plynúcej dobe. Tlačiť sa dajú fotografie vo vysokom rozlíšení, ilustrácie, grafika a aj text. Fantázii sa medze nekladú. Ďalšia skutočnosť, čo šetrí čas, je, že netreba vymýšľať dizajny, ktoré sa majú tlačiť od nuly. V dnešnej dobe už existujú množstvá foto bánk a grafických databáz, z ktorých je možné ihneď čerpať a rýchlo tlačiť.

Ako vyzerá tlač na stenu?

Odzvonilo klasickej maľbe na stenu?

Klasická maľba štetcom alebo sprejom bude mať vo výtvarnom svete aj naďalej svoje nezastupiteľné miesto. Priama vertikálna tlač na stenu je nová technológia, ktorá sa stále vyvíja a ma svoje obmedzenia a limity. Zároveň však prináša nové možnosti tlačenia aj komplikovaných dizajnov, ktoré by bolo veľmi prácne alebo takmer nemožné namaľovať ručne. Hlavným bonusom priamej tlače na stenu je však rýchlosť, ktorá prekonáva rýchlosťou rukodieľnu maľbu. Tiež vďaka použitiu UV LED svetlom vytvrdzovaných atramentov má výsledná tlač na stene dlhotrvajúcu odolnosť.

Máte záujem o tlač na stenu? Viac info nájdete na webe Tlacstien.sk

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.