Obrovská maľba na pivné tanky v pivovare Šariš


Viac krát do roka sa stretávame pri maľovaní stien s výzvou. Z času na čas je však ta výzva naozaj OBROVSKÁ.

V tomto prípade sa jednalo o realizáciu nového reklamného náteru na pivné CKT tanky vo výrobnom areáli pivovaru Šariš.

História novodobého pivovarníctva pod Šarišským hradom siaha do roku 1967, kedy bol postavený nový, veľkokapacitný a moderný pivovar. 

Tanky sami o sebe pripomínajú obrovskú plechovku od piva a to mal zohľadňovať aj nový náter, ktorý odzrkadľuje nový dizajn plechovky 10% piva Šariš.

Príprava projektu zabrala ešte pred samotným maľovaním veľa času, pretože trebalo spĺňať náročné bezpečnostné kritéria, ktoré platia v celom areáli pivovaru Šariš.

Maľovalo sa v priebehu apríla 2019 a mesiac apríl je známy aj tým, že počasie býva vrtošivé. Tu a tam dážď pozastavil práce, nebolo však nutné robiť kvôli nemu dlhé prestávky. Celkový čas realizácie reklamnej maľby sa natiahol na tri týždne.

Pôvodnú maľbu, ktorá už mala viac ako 8 rokov a tiež odzrkadľovala dizajn starej 10% plechovice piva sme najprv pretreli bielym základovým náterom, čo zabralo asi 4 dni.

Vymeriavanie grafiky, teda aby všetky prvky boli na správnom mieste trvalo viac ako 2 dni.

Následne sa vymaľovali veľké červené plochy tankov. Výsuvná plošina schopná dočiahnuť až do výšky 38 m bola postačujúca.

Najjemnejšie detaily sa maľovali štetcom.

Samotné CKT tanky majú výšku 13,5 m a priemer Ø 5 m. To znamená viac ako 500 m² pomaľovanej plochy.

Maľba obrovských pivných plechoviek je hotová 🙂

Galéria fotiek reklamnej maľby na pivné tanky

Páči sa vám takáto maľba a chcete aj vy vkusne skrášliť svoj interiér alebo exteriér, napríklad u seba doma alebo vo firme, neváhajte nás kontaktovať.

Spoločne vymyslíme originálnu maľbu, ktorá vkusne skrášli váš priestor

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.