Samoobsluha je zatvorená


DIY príbeh pokračuje. Krásny projekt akým sa Samoobsluha stala zbiera ďalšie „ocenenia“. Sme hrdí …

Branči Kováč tiež Vec zvaný uverejnil, na svojom brancikovac.tumblr.com profile, sumár roku 2010 (publikovaný v českom freemagu Rooftop začiatkom roka). V tom kriticky zhodnotil, ale aj prejavil uznanie viacerým. Pocta od Funkčného veterána je hodnotou aká poteší vždy a zapíše sa hlboko. Viac v citáte: „Nezvyčajný a odbivuhodný jav bolo vydanie vinylu Samoobsluha. V dobe, keď už aj ja, vinylový pionier, som tento formát zradil, je to najväčší čin roku. + Bobby Zeleňák usporiadal výstavu z obalov, ktoré si vybraní ludia spracovali podla seba.“

A keď už spomíname Veca. Ďalšou nemenej veľkou a významnou „vecou“ sa stalo uverejnenie vízie nákupnej tašky aka obalu pre Samoobsluhu. Luke Tomski predstavil svoj koncept v knihe FRESH 1 Cutting Edge Illustrations – Object. Kniha je písaná v angličtine, má rozsah 352 strán a rozmery 20 x 27 x 2,6 cm. Ilustrácia sa stáva čim ďalej tým viac prijateľnejšou. Vplyvy-inšpirácie z „pouličného umenia“ sú badateľné vo všetkých oblastiach. Graffiti už dávno prenikli do múzeí a reklamného priemyslu. Tzv. guerilla marketing je už dnes bežnou súčasťou marketingu agentúr. Kniha odhaľuje vášnivý pohľad na oblasť obrázkov, staršiu sestru expresívnych figurálnych typografií. Katalóg predstavuje medzinárodnú zbierku rôznych ilustrátorov, aktuálne štýly a médiá.

Viac o autorovi a jeho skvelých dielach hľadaj na luketomski.com

_______________________________________________________________________________________________________

Samoobsluha sa stala interaktívnou

Prezentácia na verejnosti úspešne prebehla v rámci podujatia Winter Urban Market. Doslova sme tam rozložili svoju samoobsluhu-obchod-chillzone. Každý návštevník mal možnosť pristaviť sa, podiskutovať, oddýchnuť si, vypočuť platňu, pozrieť si obaly dotvorené autormi, alebo iba kúpiť tovar.

V jubilejnom dvadsiatom pokračovaní relácie Co se děje? s Vecom a hosťujúcimi Prago Union, sme boli predstaviť aj náš projekt. Ak ste nestihli v priamy „najpankovejší“ prenos, máte možnosť pozrieť si to z cca 2-hodinového záznamu.

Na osoh neostali ani ďalšie médiá. Dohodli sme „Turntablism meeting“ v Rádiu_FM, kde sme priamo v akcii vyskúšali vinyl. 7ks djov, 6ks gramofónov, 5ks mixpultov, 1ks rodinnej atmosféry a vznikol príjemný spoločensko edukatívny večer. Časopisy sme si zvolili a oslovili dva. Dlhodobého spolupracovníka Inspire s poradovým #59 a témou Jar. Odbornú obec zase osloví Designum 1/11.

V neposlednom rade sprístupnil Karaoke Tundra možnosť zakúpiť si jednotlivé skladby, ale aj celý release v digitalálnej verzii cez Bandcamp. Ak vás projekt zaujal podporte tak priamo jeho autora.
_______________________________________________________________________________________________________

Predstavme si koncept …

Projekt sme úspešne doviedli do konca. Galériu obalov pre vinyl, ktoré dotvorilo 40 renomovaných umelcov-našich priateľov. Rovnako tiež „vysvetlenie“ konceptu a pozvánku na interaktívnu výstavu obalov hľadajte na tomto odkaze.

_______________________________________________________________________________________________________

Ďalšou novinkou je video od Dj Insa, ktorý sa zmanipulovaný pekne vytrápil. „Ja som nebol pri výrobe vinylu, ale tak som sa z neho tešil, že som nahral toto. Celú noc som sa s tým jebal a potom som šiel 5:40 do Košíc … táto platňa sa mi naozaj páči 🙂 …. a sorry je to z telefónu, nemal som nič iné“

Ospravedlňte bohužiaľ slabší zvuk a vychutnajte si silnejšie skills … turn it up !

Okamžité reakcie pár známych …

Dtonate: Najs
Spinhandz:
Palec hore
Grazzel:
Inso Rules
Biomat: Oáza
Pufaz: Super!
Rest: OOOOOOOOU

Ďalšie videá hľadaj na ArtAttack TV

_______________________________________________________________________________________________________

Podarilo sa, samoobsluha úspešne dorazila do sveta. Zatiaľ teda „iba“ do Európy, ale čas dobehne všetky ostatné štáty. Veríme v to. Nemecko, Írsko, Anglicko, Francúzko, Česko a v neposlednom rade samozrejme Slovensko už otvorili dvere samoobsluhy. Kto vkročil neľutoval.

Toolbox.fr – „Hello there, got this morning the Beat Juggling + instrumental EPs. I must say it’s welldone and perfectly realesed for scratching.“
HHV.de – „Wicked set of DJ Tools. Who said Turntablism was dead?“
Kupuj Originál.cz – „Tak je tu po dlouhé odmlce zase SK/CZ vinyl.“
Juno.co.uk – „Unknown label Czech Republic“
Groovecollector.com – Market place
_______________________________________________________________________________________________________

Dj Spinhandz použil dva kusy rovnakého vinylu a ukázal ako sa robí beat juggling. Tomáš bol samozrejme pri tom a Točáky mal veru riadne 🙂

Oficiálne vyloženie na pulty sa priblížilo astronomickou rýchlosťou a tak je na čase objednať tento skvost. Veríme, že vinyl zaujme a nájde si svojich fanúšikov (rovnako ako mudrcov) …

_______________________________________________________________________________________________________

Základné informácie (autora, názov, tracklist, myšlienku projektu), sme predstavili v prvom informačnom bloku. Je na čase napísať-pozrieť-vypočuť si niečo ďalšie. DJ 3CK bol odborným poradcom pri výrobe vinylu Samoobsluha od začiatku a tak sme ho logicky poprosili aj o výstup v podobe audio ukážky.

Ochutnávkou číslo dva sú čerstvé remixy od priateľov, ktoré sú nemenej dôležitou časťou finálneho obsahu …

Karaoke Tundra “Alpha Rabbit” (Side9000 Remix)

Karaoke Tundra “Skúsený Manipulátor” (Gaex Remix)

Karaoke Tundra “Poď Von” (Gaex Remix)

_______________________________________________________________________________________________________

Dámy a páni … Samoobsluha

ArtAttack už za sebou jeden vinyl má. V roku 2003 sme vydali jediný vinyl v hre, ktorý je možné použiť ako kladivo. 12″ „AD – Spoza Beatov (remix) / Mám veľa vecí“ pre nás znamenal v tú dobu vrchol. Po 7 rokoch sa vraciame na miesto činu. Nový vinyl na domácej scéne je tak trochu netradičný. O to viac keď sa jedná o inštrumentálny počin s podtitulom Djs Tools / Battle vinyl.

Naša slabosť pre Karaoke Tundru nemá konca. Po CD nosiči Kačica s hlavou tigra a ajlávmjuzik release-och sme pomyselne „uzavreli“ trilógiu. K obsahu vám povie viac autor sám:

„Tracky na Samoobsluhe by sa dali rozdeliť do niekoľkých kategórií: nové tracky, premastrované verzie starších skladieb, remixy, dj tools a exkluzívne bonusy, ktoré sa dajú nájsť iba na tejto platni. Tracky a linky pre DJs sú navzájom kompatibilné, snažil som sa to urobiť tak, aby DJ mohol pracovať iba s dvomi kusmi tohto vinylu.“

Tracklist:

A1 Alpha Rabbit
A2 Alpha Rabbit (Side9000 Remix)
A3 Beatjuggle Sentence
A4 Scratch Sentence 1
A5 Scratch Sentence 2
A6 Tomáš Točáky Loop
A7 Tomáš Točáky (Instrumental)

B1 Skúsený Manipulátor
B2 Skúsený Manipulátor (Gaex Remix)
B3 Scratch Sentence 3
B4 Scratch Sentence 4
B5 Kino, Vino & Domino
B6 I Don’t Like You
B7 Poď Von (Gaex Remix)

Zvukový inžinier: GAEX
Grafický odborník: M
Odborný poradca: DJ 3CK
Výrobný poradca: Róbert Zeleňák

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.