Graffiti reklama: Parádne ukážky využitia maľby v reklame

Graffiti reklama: Parádne ukážky využitia maľby v reklame


Čo má spoločné reklama a graffiti?

Jeden spoločný prvok a tým je „bombardovanie“ verejného priestoru svojou prítomnosťou!

Keď sa nad tým zamyslíte, je to celkom zábavné. Hlavným cieľom graffiti writera je tiež reklamovať svoje meno. Graffiti aj reklama sa snažia o vizuálne „bombardovanie“ verejného priestoru a takto osloviť svoje publikum.

Dnes už nikoho neprekvapí použitie graffiti umenia na reklamné účely. Graffiti reklama je skvelý spôsob, ako osloviť mladšie publikum, ktoré má ku grafity prirodzene bližšie.

Maľovaná reklama komunikuje so svojím publikom zábavnejším spôsobom

Čoraz viac firiem aj na Slovensku si všíma tento umelecký fenomén a snaží sa grafitové umenie použiť na reklamné účely pre svoju spoločnosť. Reklamy s použitím sprejovej techniky maľby nie sú však na Slovensku žiadnou novinkou.

Už od začiatku 90. rokov 20.storočia, kedy sa na Slovensku začali objavovať prvé grafity, súbežne s nimi sa začali objavovať aj graffiti na zákazku – reklamné grafity. V priebehu rokov sme aj u nás mali možnosť vidieť rôzne grafity reklamy, niektoré sa podarili viac, iné menej 🙂

Majstrovstvo spočíva aj v správnom umiestnení maľby vo verejnom priestore ?

Niekedy aj jednoduchšia štylizácia maľby vie vytvoriť skvelý výsledok: They´ve Got The Best Pizza! ?

Maľovaná reklama by mala mať svoj šmrc a originalitu

A nie len to, samotná reklama má za účel predávať, čo je jednou z hlavných motivácii firiem, prečo sa vôbec o graffiti reklamu zaujímajú. Umelec realizujúci takúto graffiti reklamu by mal prizerať aj na celkový vzhľad a dojem.

Teda, či sa daná maľba hodí do verejného priestoru, či s ním pekne ladí. Niekedy však môže byť umelecký zámer aj v tom, aby samotná graffiti reklama zámerne pôsobila ako päsť na oko.

Príklady pekne a originálne spracovanej graffiti reklamy pre vašu inšpiráciu 🙂

Medzi obrázkami, ktoré sme vydolovali z hlbín internetu nájdeme rôzne štylizácie malieb. Viac o štylizáciach graffiti malieb sa dozviete v predošlých článkoch, ktoré sme pripravili pred časom: štylizácie malieb prvý diel, štylizácie malieb druhý diel a štylizácie malieb tretí diel

Pozrite zopár skvelých príkladov, kedy sa graffiti reklama naozaj podarila a zároveň pekne doplnila verejný priestor. Dúfame, že obrázky budú pre vás inšpirujúce.

Páčia sa vám takéto maľby a chcete aj vy vkusne skrášliť svoj interiér alebo exteriér, napríklad u seba doma, alebo vo firme, neváhajte nás kontaktovať.

Spoločne vymyslíme originálnu maľbu, ktorá vkusne skrášli váš priestor.

 

Máte záujem o graffiti reklamu?

  Vyplňte prosím kontaktný formulár

  Vaše meno (povinné)

  Email (povinné)

  Kde sa bude maľovať? (mesto/obec)

  Kedy sa bude maľovať? (približný dátum)

  Fotka steny, na ktorú sa bude maľovať (veľkosť súboru max. 2,5 Mb)

  Návrh vašej maľby (ak ho máte) (veľkosť súboru max. 2,5 Mb)

  Popis steny-priestoru, rozmer steny (dĺžka x výška)


  Odpovedáme v priebehu 2-5 pracovných dní.

   

  Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.