Plexo a Mugis prinášajú Kopanec múzy


Priznám sa Vám vážení priatelia a bezvýznamní nepriatelia. V poslednej dobe počúvam SK rap hlavne v situáciách, keď som v hlbokej depresii a jednoducho sa potrebujem z chuti zasmiať. Vďaka tomu som objavil skutočné klenoty a uvažujem o nejakej tej rubrike kde to celé skompletizujem, veď smiech predsa lieči. Ale dnes bude všetko úplne ináááč..

Dnes Vám totiž predstavím projekt dvoch mladých, sympatických, zdravo-rozmýšľajúcich ľudí, o ktorých si dovolím tvrdiť, že sú…hmm..ako to napísať….jednoducho pop iči talenty (áno, takto narovinu som to musel napísať). Plexo s hlasom moderátora hlavných správ, a Mugis s bruchom ako nemec po Oktoberfeste sú tí fanatici, čo majú na svedomí projekt s názvom Kopanec Múzy, ktorý vznikol po osi jednoduchej rovnice – jeden producent, jeden raper.

Ale dosť bolo o mojich pocitoch, teraz si prečítajte čo k tomuto celému povedal ujo Plexo:

„Píše sa mesiac September, 2011. rok. Zostarnutý, roztrasený Plexo sedí vo svojej zemľanke a rozmýšľa nad svojim doterajším životom. V hlave mu hrá: „Je to život čo sme chceli? … Život, čo žijeme?“, keď tu zrazu ako blesk z jasného neba, skrsne mu v mysli jeden nápad – napíšem zbierku básní!

Približne 265,78 km odtiaľ sa senilitou postihnutý Mugis venuje svojmu nedeľňajšiemu obedu – šošovicovému prívarku s pečenou gombaseckou klobásou. Tričko má zafúľané od vystrekujúcej masti. Zahladí sa na zaprášené, v kúte opustené gajdy…. Ale iné som chcel.

Bratislavský Plexo a ružomberský Mugis sa po neustálom psychickom nátlaku ich okolia spojili, aby vypustili do éteru album s názvom Kopanec Múzy. A to sa im aj podarilo. Album obsahuje 12 skladieb, na mikrofóne sa predvedie iba Plexo a skrečmi prispeli 3CK a DJ Metys.

CD sa nahrávalo u Plexa doma pri zapnutej Šeherezáde a Onurovi, tak prípadný plač v nahrávkach nie je na škodu. Rovnako môže obsahovať aj stopy arašidov, mlieka a iných alergénov. Grafiku poriešil sám Mugis na Didaktiku Gama. CD chalani poslali do lisu v počte kusov 100, pričom už prijali pár objednávok. Ak chcete vlastniť svoj originál, napíšte im na FB: PETER PLEXO PLECHO (osobný odber BA) alebo MATÚŠ MUGIS (osobný odber RK). CD má predajnú cenu 5€, na dobierku vás vyjde eur 7.“

Tracklist:
1. Kopanec Múzy
2. Pomedzi Prsty
3. Pochovávam Reči (+3CK)
4. Tretí Svet
5. Ulica Jak Ulica
6. Asi Som Sa Zamiloval
7. Ty Mi Nevyprávaj!
8. Predstav Si
9. Čas Je Sviňa (+DJ METYS)
10. Obyčajná Žena
11. Horúci Zemiak
12. Najkrajšia Vec

Ak si rebel, tak sťahuj Plexo Mugis – Kopanec Múzy na tomto mieste.

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.