Zvieracia farma alebo Kačica s hlavou tigra


#justsayin

Predviesť vlastné schopnosti a dokázať v čom sme dobrí, už dávno vystriedali instantné poloprodukty a výhovorky. V globále platí rovnaký meter pre albumy, kompilácie, EP, LP …

Album ako niekdajší ukazovateľ toho naj z autora postráda často krát koncept a hlbšiu myšlienku. Prevažne sa jedná o výber nedávno nahraných skladieb, jedna skončí druhá začne. Mixtape vznikol kedysi k dôvodu, aby sa hudba šírila medzi ľudí. Aby mohli Dji prezentovať techniku a zároveň posúvali celú „hru“ svojou kreativitou ďalej. To bolo. Plakať nad faktom, že je dnes djom de facto každý. Že stačí do klubu prísť s usb kľúčom, nebodaj s iPadom a odohrať set, k tomu sa nechceme vyjadrovať. Hudba pre nás vždy bola niečím viac a vy to viete.

Späť k pointe. V roku 2007 sme vo forme CD nosiča vydali hudobný opus Kačica s hlavou tigra mixtape od dvojice vedátorov Karaoke Tundra a Dj Spinhandz. Participovali na ňom viaceré hudobné entity. Raperi, dji, producenti … kolektívne dielo, ktoré ani po rokoch nestratilo z aktuálnosti a koncepčne stále hravo prevalcuje väčšinu domácej produkcie. Nehovoriac o pochybnej kvalite v akej sa pirátsky šíri internetom. To sú dôvody, prečo sme sa rozhodli ho po rokoch vzkriesiť a zaradiť do oficiálneho katalógu vydavateľstva ajlávmjuzik. Opätovne mu dať dušu, predstaviť mladším poslucháčom, ktorí ho možno ani nezaregistrovali.

Osobný rozvoj je prirodzený a každý k tomu svojmu prispieva inak. Počas rokov sme vydali 3 „výberovky“ toho naj, čo sa na domácom ihrisku rodilo. Vždy však s iným prístupom. V roku 2002 Vybrané z davu, v decembri 2007 sme pomohli vyletieť z hniezda kačici a roku 2010 šéfoval projekt Dillalog. Akceptujeme rôznorodosť názorov i preferovanie rozdielnych interpretov a skladieb. Jedno je však vždy rovnaké, každá z nich urobila svojho času solídne haló a v tracklistoch sú top mená. Stačí sa pozrieť nižšie, ideálne hneď pustiť a spraviť si vlastný názor. Okrem exkluzívnych príspevkov tento extrémne návykový zvukový materiál obsahuje geneticky upravené blendy a mash-upy.

Skladom na artattackshop.sk máme zopár archívnych kusov. Oficiálne je CD už roky vypredané. Prípadne použite priamo možnosť objednávky cez bandcamp nižšie.

Pre viac informácií odporúčame rozhovor s autormi z českého hip hop časopisu Bbarák #69. Česť jeho pamiatke …

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.