Mista


„Nazdar, posielam nejaké svoje čarbanice. Pochádzam z metropoly východu, momentálne som v metropole krajiny. Držte sa.“ Mista

Dali sme si pár dní oddych od nekonečného graffiti seriálu. Počas neho sa nakopila ďalšia tvorba z Košíc, Nitry, Spišškej atď. Nie všetko uverejňujeme a nie všetko spracujeme tak rýchlo ako by si autori želali. Niektorým chýba súdnosť keď posielajú amatérske kresby. Iní zasa nepoznajú základy slušného správania. E-mail bez pozdravu a poďakovania s rétorikou akoby nám platili za naše služby a my sme boli povinní v ten okamih všetkého nechať, spracovať, venovať sa iba im.

Odhliadnuc od kvality, ktorú každý návštevník webu ohodnotí po svojom, teší nás rozširovanie „sprejerstva“ do ďalších – nových miest. Neteší nás fakt, že mnohí z tvorcov nerozmýšľajú nad dopadom svojich skutkov. Graffiti si na Slovensku za dve dekády prešlo mnohým. Nevšímajúc si médiá, ktoré vedia guľové, došlo k akceptácii výtvarného prejavu aj na akademickej pôde. Čo však často krát postrádame je úcta jeden k druhému. Žabomyšie spory, nenávisť pripomínajúca futbalové zápasy medzi mužstvami z tretej ligy. Skúsme sa pozrieť za hranice pieskoviska v konkrétnom „hoode“ a staňme sa slovenskí. Nie nasilu, ale so zdravou hrdosťou. Predsudky a závisť – komu kedy v živote pomohli  ?

Inšpirujte sa, veďte dialóg, čítajte knihy a používajte argumenty, namiesto vyhrážok. Ďakujeme!

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.