VŠETKO NAJLEPŠIE K NARODENINÁM


Dnes by James „Dewitt“ Yancey oslavoval 38 rokov. Ak by žil. ajlávmjuzik má preto pre neho aj pre vás darček. Nie je to len ďalší z tribute mixov, ktorých už vytvorili kvantum. Hudobníci, inštrumentalisti, speváci, rapperi, dji, filmári, výtvarníci, umelci – takmer každý už vzdal hold mŕtvemu. Len minulý rok urobili kus poctivej roboty napríklad chalani z Ty Nikdy.

My však veríme, že oslavovať by sa mal samotný život. Aj preto myslíme našu poctu hudobnému géniovi, jeho životu a tvorbe pozitívne. A preto sme tento nosič i celý koncept poňali ako narodeninový darček. No aj keď dátum vydania – a zároveň deadline – boli jasné, chceli sme udržať symbolické prekvapenie až do konca (aby sa o darčeku nedozvedel oslávenec).

To bol dôvod, prečo sme vypúšťali iba strohé informácie a trošku „mlžili“.

Teraz prezradíme viac: ústredným motívom je akýsi „dialóg“ medzi interpretmi. Nie v textovej rovine, tam sme nechali voľné ruky. Podobne ako pri výbere hudby, aj keď sme trochu radili. My totiž milujeme voľnosť.

Teraz chceme, aby ste sa zapojili. Ako bonus sme pripravili akapela verzie skladieb a vy sa s nimi pokojne hrajte. Ponúkame pritom skladby a akapely, nie však hudbu. K muzike máme úctu, vážime si každej skladby a autorských práv. A vás nechceme obrať o zábavu: milujeme totiž „crate digging“.  Aj my sme väčšinu beatov nahrali z originálnych nosičov, ktoré máme v našich zbierkach.

J Dilla však nebol iba hudba. Až do konca sa držal myšlienky „žiť život naplno“. A to chceme nielen my, ale chceme to aj od vás. Za vzor si pokojne vezmite tohto skromného génia. Začať môžete napríklad diskografiou pána Yanceyho, možno tam objavíte aj svoju obľúbenú skladbu.

VŠETKO NAJLEPŠIE PÁN YANCEY

Stiahnuť si môžete tento „album“ zadarmo:

a) na domovskej stránke vydavateľstva ajlávmjuzik
b) v prípade problémov prosím použite bandcamp

Tracklist

1. Tono S. – Neni mi pomoci
2. Separ ´n´ Boy Wonder – Jebnutý
3. Eremen plus 3CK – Život2012
4. Otecko – Ciga a pivo
5. SEdláci – Gdo vela pije neví kerá bije
6. Plexo – Musíme si pomáhať
7. Lyrik – Vianočná krajina
8. Delik & Bene – Vlny
9. Supa plus Biomat – What´s the dill
10. Majself plus Dj Spank – Tri nádychy do neba
11. Rest – Keptn Rolgram
12. Idea – Tleskej
13. Strapo plus Torula plus Dj Spinhandz – Trnavská pomazánka
14. Seiz – Janko Marienkin
15. Danosť plus Decko – Inkognito
16. Dekan – Viac ako posolstvo
17. Dar – Šťastné konce a lepšie začiatky

Záverom by sme sa chceli „už iba“ symbolicky poďakovať všetkým zúčastneným za spoluprácu, ktorou sa snažíme vyslať do sveta pozitívny signál. ĎAKUJEME!

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.