PD-HIP-HOP.SK PARTY VOL.10


Jubilejná desiata párty pod palcom PD Hip Hop Community patrila Zverinovi s Jazzym, domácej tlupe Téma dňa, legendárnej dvojke Mate a Hoody s novou školou aka Kajo. Čosi pred deviatou prichádzam do klubu, Hoody doniesol techniku a všetka aparatúra sa ešte len zapája. Hoody sa rozbieha, Kajo sekunduje, zahliadol som JRa s MyČom. JRa som počul prechádzať z Bratislavy do Next Episode.

S úderom polnoci na pódium vystúpila Téma dňa. Chalani si nachystali dve novinky aj zaprášené prvotiny. S chuťou kŕmia hladný dav, ktorý sa neskôr zmenšil, ale aj tak si celkom dobrú skúsenosť odnášajú domov.

Okolo pol druhej sa k mikrofónu dostal kamzík Zverina, prvé hudobné zimomriavky sa ozývajú. Veľmi zostra sa začína šou, veľké Š nie je dosť veľké pre pomenovanie toho, čo sa tu vo Fun Factory odohráva. Najprv skit Sloboda, Prievidza živo spolupracuje hneď od začiatku. Ďalej 120ková Raz dobre, raz zle, upravená verzia Gde ste?, Chlapci v pasci, doslova Hárdkór, Poriadna párty. Skladby ako Mordooor sa do tejto atmosféry nehodia a to Zver a Jazzy dobre vedeli, preto ich nezahrali. Všetko žeriem, chvalabohu druhý kráľ diskoték zostal doma. Kvalita najmenej trikrát prešívaná voľným štýlom s visačkou Made in Slovakia. K dokonalosti chýbali už len originál podmazy z albumu, ale to by už asi bolo riziko infarktu vysoké. Po víchrici sa môžu vyčísliť škody, takže dnes tu máme trištvrte klubu polomŕtvych. Niektoré vystúpenia ťa ohúria, zanechajú v tebe dobrý pocit a z klubu neodchádzaš sklamaný. To je prípad inšpektora Zveriňáka s Jazzym.

Jazzy robil Zverinovi veľmi spoľahlivého parťáka, miestami som nechápal, ako tie podmazy robí, kombinoval inštrumentálky z vinylov s rytmickým vyskrečovaním beatu, virtuozita osobne. Hneď ako Zver zmizol z pódia a stratil sa v húštine klubu, Jazzy spomalil a upokojil Commonovou skladbou Go, podraďujem o dva stupňe, aj keď najradšej by som zaradil spiatočku a dal to celé ešte raz. Od Jazzyho bolo potom počuť rutiny, napríklad akapela Akožereperi do instra Get ur freak on on Missy, ktorú dal aj na Murdardo Mulano Tour v lete.

Aj keď sa nejaké problémy vyskytli, nijako vážne party neovplyvnili. Priestor rozdelený kobercovou stenou sa niektorým páčil, iným nie. Zdravím pána, ktorý si pomýlil MyČa s KamČom, no nájdi 7 rozdielov…

Dovidenia na párty roka, AMO s novým albumom Original in da klab v druhý decembrový deň, nechýbaj na prvej párty s novým AMO hneď po krste v Bratislave…

Text: Gabo, Fotky: Netrep

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *