ajlávmjuzik predstavuje Krok Spet


Vždy sa snažíme pod hlavičkou vydavateľstva priniesť niečo, o čom sme presvedčení, čo nás jednoducho baví – a inak tomu nie je ani teraz. Máme radi rap, funk, talent a zápal ľudí pre vec, preto nám dovoľte predstaviť hudobné teleso z Banskej Bystrice s názvom KROK SPET a ich debutový album POĎME!

Krok Spet je skupina, ktorá disponuje hudobníkmi, s ktorými spoločne pracujú na multižánrových projektoch. Najviac ich ovplyvnili funk a soul. Túto hudbu považujú za nadčasovú, aj preto používajú staré prvky černošskej kultúry, ktoré nanovo oblečú do čistého zvuku. Sú presvedčení, že hudba starých žánrov v novej elektronickej podobe nie je krokom späť, ale pohľadom do budúcnosti.

Členmi skupiny sú: Neznámy Interpret, Boco Benjamen, Dj Wailo a Diamant. Chalani nás zaujali už v minulosti svojou funkovou skladbou Poďme, ku ktorej bol videoklip. Aj preto vznikol pre náš web krátky rozhovor s Neznámym Interpretom.

Tento človek nás inšpiroval, čo je taktiež dôvod, prečo sme sa rozhodli albumu pomôcť na svet. N.I. totiž celý album produkoval a sám je aj raperom. Prístup „one man army“ sme už v minulosti vyzdvihovali napr. pri Biomatovi. Vždy je pre nás veľkou cťou spolupracovať s multifunkčnými osobnosťami.

Ale späť k albumu, Neznámy Interpret si na neho prizval mnohých živých hudobníkov a hostí na mikrofóne (viď. podrobný rozpis nižšie). V minulosti pripravoval breakové hudby pre medzinárodný bboys festival Outbreak a vystupoval dokonca s orchestrom.

15 hudobníkov vypĺňa samplované beaty alebo hrá kompletne živú hudbu. Album ponúka 9 pestrých spoluprác napr. z Kuby alebo Jamajky. Spolupracovalo na ňom dokopy 26 ľudí z rôznych končín hudobného spektra. Jazzy „nazvučil“ celkom 678 stôp, 15 skladieb a 9 skitov, dokopy viac ako 61 minút hudby.

Celý album vznikal v štúdiu KROK SPET a vyjde 15. 11. 2013 digitálne aj vo forme CD nosiča. Na rovnaký deň je v Banskej Bystrici naplánovaná jeho živá premiéra. Vypočujte si nový singel Spomínam alebo staršie video s hosťujúcim Denisovanom – a pripravte sa na striktnú nálož. Je sa na čo tešiť …

Album POĎME! si môžete kúpiť online exkluzívne v našom ArtAttack Shope.

Tracklist:
01 – Intro
02 – Vitaj/skit
03 – Znova spet
04 – Výpoveď/skit
05 – Nočný zátah.2 feat. Moloch Vlavo, Rétos
06 – Rozlúčka/skit
07 – Spomínam
08 – Se mi musica feat. Adrian Bosco Plaza Carrillo, Mario Leon Herrera
09 – Strach
10 – Fantom/skit
11 – Jedna krv
12 – Ice Cold/skit
13 – Bodaj by feat. Ice Cold, Špeker, Majself, Plexo
14 – LilPablo Roc/skit
15 – Benjamen
16 – Zdravi Ťa Boco/skit
17 – Chlípna
18 – Poďme! feat. Natalie
19 – Neznámy interpret
20 – Spievajte /skit
21 – Sú dni, keď sa nedarí feat. Špeker
22 – Toto je funk tak podme! /skit
23 – Poďme pozabúdať
24 – Neotáčaj sa speť

Hudobníci:
Martin Číž – Bass
Zdeno Ružička – El.guitar
Erik Knižka – Synth
Michaela Turcerova – Saxophone
Bohuš Bínovský – Trumpet-B/El.guitar
Samuel Hromada – Drums
Radaslav Pustaj – Clarinet
Jozef Schnier – Trombone
Jakub Benačka – Synth/El.guitar
Mgr. Peter Špilák – Orchestra
Babyluzaru (Michal Náhlovský) – Percussion
Adrian Bosco Plaza Carrillo – Acoustic guitar/Vocals
Mario Leon Herrera – Percussion/Vocals
Richard Gašperán – Synth
Natalie Dongová – Synth/Vocals

Hostia na mikrofóne:
Ice Cold/Kingston/Jamaica
Moloch Vlavo/Bratislava
Rétos/Bratislava
Plexo/Bratislava
Majself/Malacky
Natalie/Bratislava
Špeker/Banská Bystrica
Adrian Bosco Plaza Carrillo/Cuba
Mario Leon Herrera/Cuba

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.