Toto je ten pravý funk aka KROK SPEŤ na rozhovore


Ahoj, pozdravujem Ťa..priznám sa, že nielen menom si pre mňa Neznámym Interpretom…nejaké veci som od Teba zachytil, ale myslím si, že nie dostatočne veľa..predstav sa preto mi prosím Ťa..a kľudne aj nasím čitateľom
Zdravím Vás. Ano je pravda že sa iba rozbiehame a zatial je moje meno fakt neznáme. Som bývalý skejták zo sídliska Sásova v Banskej Bystrici a prezentujem skupinu KROK SPET pozostavajucu zo mňa – Neznámeho interpreta, Benjamena a Dj Waila a s vokálmi aj spevom nám pomáha speváčka Natalie.

Hľadal som, ale nenašiel som..tak mi odpovedz prosím Ty..máte už za sebou von nejaké demo, album, mixtape, Ep alebo podobné páčoviny? Našiel som totiž len single.
Mám svoje demo 97411, je z roku 2010 bol to taký môj prvý krok, ktorý celkom vyšiel. Bolo to nahrávané doma, takže to nieje nič extra čo sa týka kvality zvuku. Urobil som asi 250 CD s potlačou a na ulici som ich predal za pár dní, dalej som to veľmi netlačil, pretože som od toho dema ani nič nečakal. Je k nemu natočený aj klip s názvom KROK SPET, ktory si mýslím, že má úspech. Skoro celé som to produkoval ja – hudby, mix, cover aj klip.

Zachytil som aj Tvoju spoluprácu na Mukiho Planetáriu, a to rovno s Planet Asiom a Molochom. Ako si sa k tejto spolupráci dostal? Predpokladám, že si sa nebránil ísť do tej veci.
S Mukim som sa zoznámil tak, že jeden môj známy mu poslal uz spomínaný klip ,,KROK SPET,,. Mukimu sa zapáčil môj flow a napísal mi, a neskôr keď ma trošku spoznal ma pozval do tejto spolupráce, išiel som k nemu na pár dní a uňho som to aj nahral. Spolupráca ma veľmi potešila, bola to pre mňa príležitosť trošku sa zviditelniť a spraviť ďalší krok dopredu. Skrz túto spoluprácu som spoznal aj ľudí ako je Rišo zo Žužulety, Moloch, Oliver.

Čo povieš na Molocha? Baví Ťa jeho hudba, prejav?
Moloch ma baví, Mikrofón je ručná zbraň je podľa mňa prepracovaná šupa a tak isto ako ja, holduje funkovým veciam. Hudby ma veľmi originálne a počuť v nich umelcov, prejav má svojský, ale to je dobré podĺa mňa je veľkým spestrením pre túto scénu.

Čo chystáte ako Krok Speť?
Chystáme album uz nejakú dobu, klip ma trošku zabrzdil, ale už sa mu venujem každý deň. Pred albumom chceme stihnúť natočiť pilotný klip a teaser. Budú na ňom aj hostia ako je Moloch, Agresívne oko, Natalia + pán spevak Diamant.

Na bombe „Poďme“ si hudbu robil ty. Predpokladám, že aj ostatné Vaše veci budeš hudobne šéfovať. Ak to dopadne tak ako táto vec, tak mám veľkú radosť. Kťo Ťa asi najviac hudobne ovplyvnil?
Áno o všetko sa starám ja a inak to ani nechcem, pretože len ja sam viem ako má KROK SPET znieť. Pomáhajú mi ešte hudobníci zo skupiny ,,INÁ VLNA,, ktorí moje hudby vypĺňajú. Môžeš určite čakať podobné pecky ako je ,,PODME!,, ďalej veľa hudobníkov, scratchov, spevu, funku, dobrej nálady a tej pravej atmosféry. Ako celok to bude jedinečné CD, ktoré neporovnáš s ničím v širokom okolí. Asi najviac ma ovplyvnil DJ WAILO, ktorý má tak jemne postrčil do hudby a medzi muzikantov.

Ja ti teda ďakujem za tento krátky rozhovor a tvoj čas..nejaké slovo na záver?
Samozrejme ďakujem aj ja.. Na záver odkazujem ľudom čo majú radi funk, živé nástroje a veĺa muziky, že sa majú na čo tešiť. Ešte chcem všetkých pozvať do BB na Onyx 28.marca 2012 kde budeme vystupovať aj my – MIER.

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.