Enkláva prináša nový materiál: Album Odtrhnutí z reťaze

Enkláva prináša nový materiál: Album Odtrhnutí z reťaze


Nitrianská Enkláva po dvoch rokoch prináša nový materiál.

Album nesie príznačný názov Odtrhnutí z reťaze.

Snippet Odtrhnutí z reťaze


Na albume Odtrhnutí z reťaze pracovali Mov a Stres dva dlhé roky. Nie však plnohodnotne celé dva roky. Pri tvorbe albumu ale aj v osobných životoch raperov, sa za ten čas vyskytli mnohé prekážky. Tie bolo treba prekonať a preto album vznikal tak dlho.

Odchod od labelu Obraz nás

Nová doska už nevychádza pod labelom Obraz nás, na ktorom vyšli predošlé veci. Vzhľadom na to, že chalani neboli stotožnení so smerovaním samotného labelu, rozhodli sa ho opustiť. Dlhodobejšie upozorňovali na jeho smerovanie. Nebola však snaha s tým niečo robiť a preto im nedávalo zmysel v ňom ostať.

Dočasné štúdio u Stresa

Opustením vydavateľstva Obraz nás zaniklo aj štúdio Huudbinel. S týmto faktom sa bolo treba rýchlo vysporiadať. Netrvalo dlho a chalani postavili u Stresa doma dočasné štúdio. Tu bola neskôr nahraná väčšina trackov na nový album, s výnimkou skladby Vtedy a čil, ktorá sa nahrala ešte v štúdiu Huudbinel.

Cover Enkláva – Odtrhnutí z reťaze


Na albume nájdete 13 stôp vrátane Intra. Kto očakáva album plný spoluprác s rôznymi rapermi, môže byť sklamaný. Enkláva stavila na osvedčené mena a ľudí s ktorými si sedí hlavne po ľudskej stránke. Jedná sa o raperov: Tomáš Jedno, Palky, KO MC a Erobeo.

Tracklist albumu Odtrhnutí z reťaze (2016)

1. Intro (prod. Emes)
2. Je to ve mne (s nama: Palky, Dj MikroMan, prod. Lkama)
3. Sila (prod. Psyché)
4. S.O.S. (prod. Psyché)
5. Portrét (s nama Kristy, prod. Kiko)
6. Touto cestou (prod. Rian)
7. Uhol pohladu (prod. Lkama)
8. Hnutí odporu (s nama KO MC, Erobeo, prod.Lkama)
9. Bod zlomu (prod. Zmysel)
10. Si tu ! (prod. Oxygen)
11. Reťaze (s nama Tomáš Jedno, prod. Oxygen)
12. Vtedy a čil (prod. Zmysel)
13. Kým hudba hrá (s nama Kristy, gitara- Miroslav Greguš, prod. Emes)

Odtrhnutí z reťaze je po producentskej stránke pestrý album

Beatmi prispeli Lkama, Zmysel, Oxygen, Emes, Psyché, Rian a Kiko Music. Skladby okorenil spoza gramcov Dj Mikroman a pán gitarista Miroslav Greguš. Okrem toho je na dvoch skladbách počuť dievčenský spev v podaní talentovanej Kristy. Zvuk sa dolaďoval u Menfa v Dobroslav štúdiu.

S.O.S. a 40 litrov rozliateho piva!

Ako predzvesť albumu boli doposiaľ natočené dva videoklipy. Oba v spolupráci s Luka Bush videoproduction. S.O.S. je čerstvou novinkou a zároveň definíciou, prečo chalani nazvali album Odtrhnutí z reťaze. Celkovo bolo v tomto klipe vyliatych až 40 litrov piva 🙂

Enkláva – S.O.S. (official videoclip)

Enkláva – Vtedy a čil (prod. Zmysel) Oficialny videoklip

Album vychádza v spolupráci s Ruka Hore. Kúpiť si ho môžete vo svojom obľúbenom obchode na rukahore.sk alebo na artattackshop.sk!

Sleduj Facebook Enkláva a budeš vedieť čo sa deje!


Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.