Osemskij a Krek: v rádiu počúvam maximálne tak dopravný servis


Rozhovor Osemskij a Krek

Čo môže byť krajšia príležitosť na rozhovor ako keď dotyčné osoby majú u seba niečo nové? To je presne prípad popradsko-myjavskej dvojky Osemskij a Krek. Ich spoločné EP Páchatel neznámij je už von, tak si poďme niečo povedať nielen o ňom…

Zdravím Vás belosi, tak konečne sme sa po 8000 rokoch dočkali Vášho spoločného EP. Kde sa to vlastne všetko zdržalo?
8: Sevas, starký!!! No, kokos, bolo už na čase, že? Všetko trvalo tak dlho, lebo keď vznikol celý tento nápad, bol som mimo Slovenska a ešte dlho potom som bol stále mimo Slovenska..=D To bolo dost veľké zdržanie a do toho všetkého som dosť nezodpovedný. No a keď už bolo všetko, čo sa zvukovej stránky týka, to jest, nahraté všetky fíty a tak.. tak sa srali ďalšie veci.. Jednoducho, ked sa jebe, tak poriadne a všetko…
Krek: Ahoj Tejo..projekt sa zdržal z vácerých dvóvodov…či už kvóli Osmovim vandrovačkám, nahrávanju na dvoch mjestach, alebo rodynným záležitostjam. Nahrávalo sa totyž zezačjatku v Sobotišti a neskvor v Crystal rec. v Malackách. Mne sa pred dvoma rokma narodyl syn, takže som mal aj iné povinnosty.

Ako si sa ty Ofemfkij vlastne dostal k TM rekorc family? Veď ty si predsa z hlavného mesta popu a chalani „ze záhoráá“. Ako si sa dostal ku Krekovi a Krek, ako si sa dostal k Osemovi?

8: Prvý kontakt s chalanmi bol asi takých 5 rokov dozadu, keď som ešte behal hrávať so Zveriňákom ako jeho hajpmen. Hrali sme v Martine a na akcii sa vyskytol G z Tvojej Matky rekorc. Zverky ho poznal už dlho predtým zo senických akcií v Garáži, kde fungoval ešte ako Fikus MUC, alebo FTHC.. Neskor na Toto je hip-hop, som cez Fikiho spoznal Luzra a Reseta.. Vyzeralo to asi tak, že šlapeme s Fikim a ten mi predstavil Luzera.Ja s Luzim sme sa šli najebať a Fikáč si šiel niekde po svojom, najskor asi otravovať kurviská. Čiže my ako podobná krvná skupina sme si celkom padli do rany a odvtedy sa to už s nami neako vlečie a na záhorí poznám pomaly toľko ľudí ako v PP.
K: Asi aj..prvý kontakt nás dvoch bol na TTJHHF, ale to sme sa tušim any nezoznamovali..oficialne zoznámenje prišlo až v den nahrávania, ked Osem došjel so Slavojom do Senice. Samozrejme, že pred nahrávaním si Páchatel povyberal beaty, keré som mu poslal ešte predtým. Mirove nahrávky som vóbec nečul takže som netušil čo z neho vyleze. Dopadlo to vác než dobre..odtedy v podstate Osemskij figuruje v každom projekte od TMrekorc.

Témy na ípičku sú vcelku zaujímavé a priateľské, odkiaľ k nim berieš inšpiráciu?
8:
Ja ti poviem iba toľko.. Jak já ziscím, že ty me tu ojebuješ, ta ci taku naštriľam na pysk, že ce marija fras poraži na ploche nohy..heheheh!!! Ale nie, asi ako každý, sú veci, ktoré ťa stretnú na ceste do práce, iné možeš vidiet iba v telke, alebo čítať v knihách.. Neviem, myslím, že z ojich textov sadá vyčitať, čo je realita a kde popúšťam uzdu fantázii.

Už som spomínal ze si z Popradu, odkiaľ pochádza aj legenda medzi legendami,sám Feťák „vjeteako“ Dušan. Čo s ním vlastne je? Je totiž veľa teórií a ľudia chcú pravdu.
8: Keď na nete kolovali fámy, že Dušan už odkrúcil, ja som ho stretol v sociálnej poisťovni s kvalitne upravenými vlasmi a vyzeral byť živý..Alé vieteako, ešte túto fľašku som povedal…

A čo Vy a fet, keď už o tom so SEdlákmi rapujete tak vierohodne hehe?
8:
Snažili sme sa vcítiť do tej ktorej úlohy..tá moja bola rola človeka, ktorý si ide pervitín..netestoval som ho na sebe, aby som vedel, aké to je.. takisto ako sa Luzer nepchá éčkami, Reset nefetuje toluén a T-Peg neštofuje hero. =DD Takže takáto feťácka chamraď z nás je..
K: Myslím si, že už v úvodných minútach je každému jasné, že Lúzi nenosí gate do zvona. Takže texty len opisujú fiktívne postavy.

Je mi to jasné. Lúziho si predstaviť v takom kostýme ani nechcem ha. Od začiatku ste chceli spraviť toto CD spoločne, alebo mal si v pláne osloviť aj iných hudby vyrábačov?
8:
V čase, keď som ešte velmi nemal celkom jasnú predstavu, čo a ako, sme sa jednoducho dohodli, že to dáme všetko na Krekove beaty…

Krek ty si stále v Myjave, Osem ty si vačší cestovateľ. Kde všade už si robil teda bordel? Vyhovujú Vám takéto životy?
8:
Pfuuha..no tesne po škole som sa odprášil do čiech, čiže bordel som začínal robiť niede v Beátkach nad Jizerou, potom Poprad, potom Praha, Anglicko, Španielsko, Blava a zasa Poprad..čo bude ďalej, uvidime.. =DD či mi to vyhovuje? hybem sa a prisposobujem sa… asi ano, vyhovuje..
K: Mne zatjal vyhovuje tam de som, ale závidým Osemskému jeho každodenný pohlad na zasnežené vrcholky Tatier..už sa teším na krst Páchatela v Poprade.

A čo obľúbený alkohol? Dáme battle v pití, tu a teraz? Máš dáku veselú príhodu spojenú s týmto obľúbeným mokom?
8:
Nejeden sme už aj dali.. Momentalne mám celkom slinu, takže kľudne, bratm…Je pád v úplne tmavom hangári cez 50×50 cm dieru v podlahe do pivnice 3apol metra dolu do ešte vačšej tmy medzi rozjebané dosky, neaké železá a haraburdie veselá príhoda? =D
K:
Ja pijem už len príležitostne..ale také pivo nikdy neodmietnem.

Krek ty si niečo Mirovi vravel do tem resp. textov? Alebo panuje spokojnosť
Do týchto vecí ja moc nezasahujem..je na samotnom interpretovi jaké myšlienky napíše na papier.

Máme tu festivalovú sezónu. Na ktorý fest sa chystáte resp. tešíte?
K:
Premna je tohto ročná festivalová sezóna slabšja neš po minulé roky, pretože sa vdaka mojim pracovným víkendom dostanem iba na Kemp.
8: Kámo, podobne jak vraví Krek, tento rok si dam asi iba Kemp, aj ked neviem, či slovíčko IBA, je tu na mieste…

Nejaký vysnívaný koncert čo by ste chceli niekedy v živote vidieť? A aký je ten najlepší čo ste doteraz zažili (prežili)?
K:
No rád by som obzrel a očul Cagea z blízka konečne, alebo takých Deftones. Najlepší ty nepovjem lebo ich bolo vela…ale medzi tie naj asi The Prodigy na Pohode.. blesky za stageom a naživo Firestarter, to už asi nykdy nezažijem.
8:
Tých vysnívaných koncertov je fakt vela..ale tak skúsim vybrať top.. určite by som chcel vidiet Non Phixion, O.D.B.-ho, čo je v oboch prípadoch zrejme dosť nereálne.jasné a ešte francúzski NTM.
Z koncertov, ktoré som zažil.. určite RA the rugged man, Dilated peoples, Methodman, La coka nostra.

V nedávnom rozhovore si mi Krekys spomínal akú hudbu rád počúvaš. To isté ma zaujíma aj u teba Osem.
Nebaví ma mejnstrím, v rádiu počúvam maximálne tak dopravný servis..zdravim No name..čo rád počúvam? celkom ma baví rap heheh, okrajovo si idem aj punk, hardcore…

Kupujete originál? Čo hovoríte na trend, dávať všetko na net. Sú Cds mŕtve? Ja napríklad som rád keď držím v ruke originál CD.
K:
Priznám sa, že poslednú dobu som si nekúpil moc nosičov, i ked by som rád doložil poličku o nejaké kúsky…naposledy som si kúpil Depart from me od Cagea a Sila vzlyku od Doroty Nvotovej. Chystám sa ale zakúpit nejaké počiny keré vyšli ešte v minulom roku. Inak občas sa skočí na nejaký koncert, alebo si kúpim nejaké tričko. Keby som sccel podporit každý album a každý film co sa mi lúbi, asi by som chodyl holý a živil sa suchým chlebom. Mám ale slušný počet vinylov, keré som si zaobstarával kedysi, ked som nemusel platyt tolko účtov haha.
8: Originály kupujem, aj ked sa musím priznať, že ich doma zasa až tak veľa nemám.. Inak celkom chápem ludí, ktorý si novú vec najprv stiahnu a dodatočne kupujú.. Popritom, čo sa na scéne deje by mohli škaredo padnúť na hubu… Ja vravím a nie som to len ja, že kto si cedlo chce kúpiť, ten si ho kúpi, kto ho chce stiahnuť, ten ho bude sťahovať..

Čo poviete na nedávne dissy čo rozhýbali vody našej hip-hap scény. Vnímali ste to nejako vôbec?
K:
MtotheG to okomentoval vtipne haha (pozri si VLOG) … mne sa osobne nelúbilo to posmjevanje… myslím, že by sa to bez teho zaobišlo.
8: Tak určiŤéé…Chalani dali pekne.. Aspoň sa niečo deje a všetci gabovia zelenayovia na nete mali čo robiť, kým máti prihrievala kakavo..HAHAHA

Nejaké slová na záver? Môžete aj niekoho pozdraviť kľudne, ale nech je to maximálne na 3 A4 he. Ďakujem za spoluprácu pri rozhovore.
K:
Kedže v minulom rozhovore som zdravil tých kerí ma podporujú, teraz pozdravím tých, kerí mi neprajú a tých kerí ma rješja za mojim chrbtom.. vjem kerí ste to! Haha.
8: šak ja len toľko, že zdravím všetkých bratov zo ZADU… a díky: Paťo SKUNK, Spinhandz, Orol, Hlavolam, Reset, T Peg , Slavoj, Krek, 3ck, Luzer, Michal G Tureček Závodský, Jerry, Zverina, .. pričom poradie v ktorom sú tie mená napísané, je nepodstatné… dík aj tebe starký!!!

Pozri SK a CZ Hip Hop CD´s v ArtAttack Shope.


Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.