Prago Union a Moja Reč na jedinečnom koncerte v KC Dunaj~!


Spojenie, na ktoré sa dlho čakalo! Dvojnásobný víťaz hudobnej ceny Anděl Prago Union a chlapci z projektu Moja Reč sa stretnú na špeciálnom a jedinom spoločnom koncerte na Slovensku. Špičky hip-hopovej scény z oboch strán hranice vystúpia aj so živými kapelami už tento piatok v KC Dunaj~.

„Môžete sa tešiť na zoskupenie, ktoré spolu ešte nekoncertovalo. Päť hudobníkov a dvaja raperi na pódiu a veľa energie,“ sľubuje Supa z Mojej Reči. Na jedinečný koncert hip-hopových mágov sa teší aj Radimo z Prago Union. „Moja Reč sú jedni z najlepších a k tomu sú zvyknutí hrať so živou kapelou, takže sme sa rozhodli ich s týmto nápadom osloviť ako prví. Je nám veľkou cťou, že boli nápadu naklonení. Verím, že to bude výbušné spojenie a veľmi sa na to teším!“

A ako vyzerá zákulisie koncertu RAP? „Už sme absolvovali nejaké skúšky a veľmi nás to baví,“ hovorí Supa. „Robíme na tom už pár mesiacov a výzva to rozhodne je. Moja Reč už majú za sebou koncerty so svojou kapelou Komplot a patria k špičke na scéne. Sme radi, že môžeme vložiť do tohto spojenia náš prístup a skúsenosti s ich super muzikou a úplne ultimátnym flow,“ odhaľuje Radimo backstage, v ktorom sa varia čísla na piatok. „Je to rozhodne zodpovednosť, ale tiež obrovská zábava. Uvidíte, bude to pecka,“ dodáva.

Ich texty nikdy nenudia a ich flow nepozná choroby. Českí bratia z Prago Union a tuzemská Moja Reč vystúpia na špeciálnom dvojkoncerte, na ktorý si pripravujú nielen svoje osvedčené recepty pre publikum hladné po kvalite, ale vraj zaznie aj niečo z ich spoločnej kuchyne. „Byli tam všichni až po kluky z Reči a celou partu, až na tu zásadní prudu, žes tam chyběl ty…tak neseď doma a dôjdi!“

Prago Union je nielen hip-hopová skupina, ale aj záruka skvelého koncertu. Raper Kato a DJ Maro – to sú dve mená, ktoré sa ukrývajú za „Pražskou úniou“. Momentálne najznámejšia česká hip-hopová formácia (svedčia o tom aj dve hudobné ceny Anděl) vznikla pred desiatimi rokmi z iniciatívy Kata a DJ Skuplu, pôvodných členov kultového Chaozzu. V roku 2005 vydala prvý album HDP. Fanúšikovia sa ďalšieho dočkali až o päť rokov neskôr a posledné LP V Barvách prihodili chlapci vlani. Prago Union vystupuje aj som živou kapelou a aj koncert v KC Dunaj sa ponesie v znamení Live Band.

Moja Reč je dobre známe hip-hopové duo v zložení Supa a Delik. Už je to osem rokov, čo nahrali svoje prvé demo. A bolo to leto roku 2006, kedy im vyšiel prvý mixtape Dobrí Chlapci. Ten nasledovalo o pár mesiacov ich prvý album S/M Show. Dobrí chlapci z Handlovej nelenili a v 2007 vydali druhý mixtape. Pred tromi rokmi potešili fanúšikov dvoj DC albumom Dual Shock. Naposledy prišli s vynikajúcim albumom Dobrí chlapci vol.3 a ten by vraj, podľa kuloárnych informácii, mali nasledovať ďalšie projekty.

18.5. (piatok)
Kultúrne centrum Dunaj~
Predpredaj lístkov každý deň od 16:00 v KC Dunaj~ za 10€
Vstupné na mieste 12€

neboli nájdené žiadne obrázky


Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.