Hudba (tak trochu) zadarmo


Mesiac dozadu sme sa s Krekom dohadovali na “správnom” dátume vydania jeho Projektu. Vtedy netušil snáď ani ten posledný zanietený fanúšik, že sa staneme “strieborní chlapci”. Stalo sa! Ďakujeme …

Ale k veci, máme pre vás novinky pod hlavičkou ajlávmjuzik.

1. Posledný (veľký) release vydavateľstva – Dillalog strieda potichu vkrádajúci sa ProjektkreK. Poradové číslo sedemnásť nesie na “drese” album myjavského producenta, na ktorom sekundovali väčšou i menšou mierou hostia. Singel “Poznáš jen” sme si spolu s informáciami predstavili pred časom. Dnes si môžete na stránkach vydavateľstva zadarmo stiahnuť 22 prevažne temnejších skladieb. Pre “lenivých” fanúšikov je aj možnosť objednať si limitovaný počet samizdatu.

2. Priali by sme si, aby ste v ruke mohli držať aj niečo krásne. Virtuálny svet virtuálnych skladieb je pekný, ale asfalt je asfalt. Skutočná platňa, starodávny vinyl, ktorý môžete vziať do dlaní a s istou dávkou nostalgie pustiť na zabudnutom gramofóne. Pretože ten rituál. A pretože ten zvuk.

Je naším snom mať každý release aj na platni. Ale tento sen stojí peniaze – a sú to peniaze, ktoré nemáme.

Ak chcete podporiť ajlávmjuzik, môžete nám práve takto pomôcť. Sú dva spôsoby: buď bankovým prevodom na účet 4200514282 / 8360, alebo cez službu PayPal. Tú je možné využiť aj priamo cez ajlavmjuzik.bandcamp.com. Výška daru je dobrovoľná.

Sľubujeme, že tie peniaze minieme transparentne, efektívne a vzniknú z nich ďalšie pekné veci. A vy za ne zároveň dostanete od nás čosi ďalšie: ak nás podporíte sumou vyššou ako 15 eur, pošleme vám číslovaný plagát z limitovanej kolekcie k nášmu tribute albumu DILLALOG. Originál by Jakub Otčnš. Ďakujeme.

3. Je pre nás dôležité, aby kvalitná hudba bola prístupná každému. Preto existuje ajlávmjuzik a dokonca rastie. Bez ostychu si priznajme, že vydávame svetovú hudbu. Vďaka internetu k nej má prístup celý svet, a tak ju (k našej radosti) počúvajú ľudia z rôznych krajín. Dovolili sme si preto zaregistrovať svetovú doménu ajlavmjuzik.com.

Defacto sa tým nič nemení, rodinné väzby sa nepretrhnú a stránka vydavateľstva ostáva aj naďalej prepojená s ArtAttack.sk – je to však kozmetická zmena pre potešenie.

Bavte sa …

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.