„POSLEDNÝ BATTLE“ NA B-BOYS SESSION


B-BOYS SESSION 2013 „the last battle edition“ crew vs. crew

Dnes už kultový b-boying-ový event, ktorý svoju existenciu začal v roku 1999. Tento rok prichádza so svojou poslednou edíciou. Tento rok príde záverečná bitka o posledný titul šampióna. Tak príď zažiť tento event s atmosférou, nenechaj si ujsť poslednú príležitosť. Uskutoční sa 8.6.2013 v Kultúrnom centre Bojnice.

Všetko má svoj začiatok a všetko má aj svoj koniec. Organizačný team BBS tento rok prichádza so svojou poslednou edíciou, s finálovou bitkou a rozhodne sa ktorá crew si tento titul posledného šampióna vystaví na svojej poličke s trofejami. Legendárny event, ktorý sa stvoril v Handlovej a postupne sa cez Prievidzu dostal až do Bojníc a ktorý hosťoval tie najväčšie nielen tanečné mená zo slovenska ale aj zo sveta je tento rok pripravený Vás všetkých privítať v jedinečných priestoroch Kultúrneho centra Bojnice, aby ste mali možnosť zažiť ešte posledný krát tu atmosféru, tie emócie ktoré sme Vám po celé roky prinášali. Pretože event bol hneď od počiatku tvorený srdcom tanečníkov. A možno aj pre to, že tento rok oslavujeme 30rokov hip-hopu na slovensku resp. 30rokov breakdanceu (b-boyingu) na Slovensku, vďaka Gumeným chlapcom, ktorý v roku 2011 boli práve na našom evente ocenení za prínos do kultúry. Ako prvá skupina v celom vtedajšom Československu.

Tento rok sa dvere KC pre verejnosť otvoria o 14:00h, aby sme následne o 15:00h odpálili úvodným introm celý event. Celou akciou Vás bude sprevádzať dvojica OSŤO (streetcom) a FONKY (breakfans). Tanečníkov bude spoza gramofónou hecovať BJ PIGGO (streetcom).

Do kresiel porotcov si tento rok zasadne trojica skúsených tanečníkov, z ktorých dvaja sú istí:

SURE (stred crew / slovensko)

BRAŇO ASTALOŠ (gumení chlapci / slovensko)

Battliť sa bude formou crew vs. crew, kde maximálny počet tanečníkov v jednej skupine je limitovaný na 8.

Okrem skupinových bitiek, prebehne počas eventu aj daľšie kolo medzinárodného projektu BRNK INTERNATIONAL, ktorý vznikol v USA s podtitulom „Slovakia Edition“. Jedná sa o jedinečný projekt formou 1vs1 s cieľom zvýšenia motivácie u mladých a inšpirovať ich na sebe viacej makať. Prebehne 6 exhibičných battlov na 5 vstupov. Vybraný slovenskí tanečníci sa pobijú v ďaľšom kole a zvýšia svoje šance na titul absolútneho šampióna, ktorého na slovensku spoznáme na jeseň.

V doprovodnom programe sa medzi bitkami predstaví ESSO (sda) so svojou beatbox show a Slížo so svojou šou. Old schoolová show v podaní LITTLE POPPIN. Takisto je pripravená aj otvorená diskusia o slovenskej b-boyingovej scéne, s tanečníkmi zo „starej“ a aj „novej“ školy. O tom ako sa to celé začalo a akým smerom sa to dnes uberá. Samozrejme nebude chýbať ani THEBBOYSPOT_shop.

Po hlavnom evente je pripravená JägerSession AFTERPARTY, bude sa konať v SQUARE-I v Bojniciach, ktorý sa nachádza rovno vedľa Kultúrneho centra, kde sa bude celý event konať. O zábavu sa počas večera až do rána okrem JAGERMEISTERA bude starať aj dvojica YANKO KRÁL z H16 a BJ PIGGO. Pripravený bude aj welcomedrink. Vstup na afterparty je samozrejme free. Takže vidíme sa tam.

INFO pre bboys:

Registrácia 5€/tanečník na crew vs. crew bboys battle je možná do 1.6.2013. Registračný formulár TU.

Sledujte aj FB alebo B.O.T.Y. alebo sa informujte na session@boty.sk

neboli nájdené žiadne obrázky

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.