HIP HOP ŽIJE PREDSTAVIL HEADLINERA


To, na čo všetci slovenskí fanúšikovia rapu čakali, bolo oznámené. Hip Hop Žije totiž oznámil meno headlinera na svoj druhý ročník a headliner to nie je len tak hocijaký – je to rovno legendárny ruff ryder, jedno z najkontroverznejších mien rapovej scény, je to Mr. Dark Man X – DMX!

Myslím si, že nie je moc potrebné tohto hráča nejak viac predstavovať, len tak na voľnobeh si však môžeme zhrnúť, že „Earl Simmons aka DMX figuruje na scéne už od deväťdesiatych rokov. Na konte má obrovské “rapové hymny” ako napr. X Gon‘ Give It To Ya, Party Up, Where the hood at, Lord give me a sign, Ain’t no sunshine a mnoho ďalších. Svoj debutový album s názvom It’s Dark and Hell Is Hot vydal až v roku 1998. V tom istom roku vydal aj jeho nasledovníka s názvom Flesh of My Flesh, Blood of My Blood. Nasledovali nahrávky …And Then There Was X, The Great Depression, Grand Champ a Year of the Dog… Again. DMX sa vo svojej kariére nevenoval iba hudbe, mohli sme ho vidieť aj vo viacerých filmoch. Najznámejšími sú asi Lovec policajtov, Belly, Romeo musí zomrieť, Smrteľný zásah, Kolíska do hrobu alebo Neumieraj sám.

Hip Hop Žije sa aj tento rok uskutoční na Zlatých Pieskoch v júni, v dňoch 27. – 29. a lístok na toto kultúrne podujatie si môžete zakúpiť priamo na tomto mieste.

Okrem spomínaného DMXa sa predstavia momentálne skoro všetky zásadné mená z Česka a Slovenska ako Moja Reč, Strapo & Dj Spinhandz, Kontrafakt, H16, Vec, Ektor, PSH a tak ďalšíj. Určite sa fanúšikovia majú na čo tešiť, a kto si nepamätá ako bolo minulý rok, tak si pripomeňte formou nášho reportu.

 

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.