TAK ŽIJE TEN HIP HOP ?


Práve sme sa vrátili z Pohody a kým nahodíme report z tohto multi kulti festivalu vrátime sa ešte textom k tomu nedávnemu, žánrovo viac vyhranenému.

„Ako je to s tým hip-hopom na Slovensku, žije alebo je mŕtvy?“. Takúto otázku sa ma nedávno spýtal môj kamarát Ivan Bangerík. Zaskočil ma, ale keďže mi tento chalan pár krát už zachránil život, rozhodol som sa, že mu dám pravdivú odpoveď . A aj vďaka tejto Ivanovej otázke som sa ocitol na prvom ročníku hip-hopového festivalu Hip-Hop žije.

Ako prvé som si všimol areál, ktorý bol menší, skromný, pre prvý ročník úplne ideálny a kde ste to triezvi nemohli mať nikde ďaleko. Z hlavného stageu sa ozývali prvé nešťastné doubletimes a mne bolo hneď jasné, že sa musí jednať o nejakého mladého začínajúceho slovobežca. Meno Vám bohužiaľ a vďaka bohu preňho nepoviem, neviem o koho išlo. Najprv som si myslel, že pôjde o rapera menom „Bráško“, ale časom som prišiel na to, že tak by sa potom museli volať všetci.

Na všetky koncerty sa však dá pozerať dvoma uhlami pohľadov. Človeka, ktorý jazdí pravidelne na koncerty-festivaly aj do zahraničia a to už dlhé roky. Alebo človeka, ktorý sa na takomto podujatí ocitol prvýkrát a tak sa od šťastia spotil pri každom jednom vystúpení, dokonca aj pri vystúpení z električky. Tomu druhému to samozrejme vôbec nemôžeme mať za zlé. Všetci vieme ako sme chodievali na prvé akcie a ako sme si to nesmierne vážili, mali z toho úprimnú radosť. Festival Hip Hop Žije takúto radosť dožičil veľmi veľkému množstvu fanúšikov a tak je to správne.

Koncerty mi je aj z tohto dôvodu ťažké hodnotiť, je to vždy veľmi subjektívne a človek si ani každý nestihne pozrieť. Sám za seba vyzdvihnem koncerty Boybandu, Mojej Reči, Strapa & Dja Spinhandza, Neni problem, Kontrafakt a Gramo Rokkaz, ktoré boli fakt vynikajúce. Miro doplnil: „Mňa milo prekvapili Slavoj s Ortodogz, výbornou klasikou boli Vec so Škrupom. Naopak nemilým prekvapením bol projekt 4D, rovnako ako nudný Havoc. Videl som ho už v Prahe pred rokmi (tiež bez Prodigyho) a na Zlatých Pieskoch bol ešte slabší sa mi videlo.“

Čo by som však ohľadom line-upu poradil do ďalších rokov je, možno obetovať tri zlé kapely za jednu dobrú. Chýbali mi tam Supercrooo, Prago Union a ďalší … Stanici Projekt by som dal napríklad lepší čas.

Celkovo u mňa prevládajú z tohto víkendu na Zliatych Pieskoch pozitívne pocity. Stretol som mnoho dobrých a známych ľudí, nestretol som sa so žiadnymi problémami, organizátori sa správali na úrovni, náš ArtAttack „place to be“ sa stal mimo iné epicentrom pre ľudí, ktorí chceli stretnúť svojho obľúbeného rapera. Plnili sme sny, aj sebe aj ostatným a tak to má byť.

Festivalu dávam za jeho prvý ročník, predovšetkým vďaka atmosfére odznačik a teším sa na ten budúci, ktorý už organizátori ohlásili na víkend 27-29.6.2014 … zapísať za uši.

Miro by záverom ešte rád dodal, že sme nefotili a tak fotky nečakajte. Snažili sme sa energiu „obetovať“ radšej SHOPU a spokojným zákazníkom, z ktorých sme mali radosť my aj všetci interpreti. Niektorí nás osobne navštívili, za čo im úprimne ďakujeme. Nechceme selektovať kto áno a kto nie, chceme ponúkať rovnaké služby všetkým. To je naša misia … peace unity love and having fun ako svojho času spievali spoločne James Brown a Afrika Bambaataa.

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.