Ak soul, tak Dwele.


Festival BA City Beats rozbieha svoje warm-upy a jedným z nich bude aj vystúpenie amerického hudobníka Dwele v bratislavskom klube Loft! už o pár dní – 22. apríla.

Neo soulový spevák, skladateľ a producent pôvodom z Detroitu vyrastal v muzikantskej rodine a na hudobnej scéne aktívne pôsobí od roku 2000. Hudba je preňho určitým oslobodzujúcim prejavom a pri jej počúvaní sa tento pocit prenáša aj na poslucháčov, keďže ide prevažne o čistý soul, resp. neo soul a r´n´b. Ako sa sám vyjadril „Soulová hudba je spôsob, akým sa vyjadrujem, je pre mňa liekom. Soul cítim a poznám, mám ho v srdci. Pomocou soulu rozprávam svoj príbeh, je mojím denníkom.“

Nebolo tomu tak vždy, počas dospievania mala naňho silný vplyv formácia A Tribe Called Quest, vďaka čomu sa z neho stal MC a dostal sa do povedomia práve spoluprácou so Slum Village.  Medzi jeho obľúbených hudobníkov však patria Stevie Wonder, Freddie Hubbard či Miles Davis.

V roku 2000 si sám vydal demo album Rize , po ktorom už nasledovali spolupráce s veľkými vydavateľstvami. Za trinásť rokov vydal päť štúdiových albumov: Subject, Some Kinda…, Sketches of a Man, W.ants W.orld W.omen a Greater Than One. Posledný menovaný vydal minulý rok a počuť na ňom silný vplyv 80-tych rokov. Za roky pôsobenia na hudobnej scéne si Dwele vyslúžil aj nomináciu na cenu Grammy, na konte má spolupráce s Commonom, J Dillom, Jazzanovou, ale aj hosťovanie na dvoch singloch Kanyeho Westa.

Pri vystúpení ho podporíjeho početná živá kapela, preto ak môžte, strávte tento večer v prítomnosti skvelej soulovej hudby.

Pozrite si report z vystúpenia vo Viedni.

Lístky v predpredaji cez siet Ticketportal.

Ako bolo? Pozrite si krátke video, natočil pre Vás Števko Kurilla.

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.