DWELE


Ako bläsk z čistého neba sa ku mne dostala správa (myspace ďakujem) o vystúpení veľkého RnB, Nu Soul speváka z Motor City. Detroit reprezentujúci multifunkčný umelec menom Dwele dorazil do Európy a J Dilla tak chcel, že padol žreb aj na neďalekú Viedeň. Po všelijakých aj nijakých dohodách sa nakoniec posádka uzavrela na počte tres homos (rozumej Metys, Dekan a Zeleňák). Naša „džípíes“ bola spolahlivá ako hodinky a tak sme po nie príliš dlhej a nie príliš komplikovanej ceste zaparkovali defacto priamo pred klubom.

Štýlový, jazzový klub s akurátnou návštevnosťou dal tušiť, že si dnes odnesieme iba tie pekné zážitky. Tak sa aj stalo. Dwele spolu s kapelou (2x spevák, 2x gitara, 1x klávesy, 1x bubny) išli férové 2 hodiny s krátkymi prestávkami. Tie hravo a humorne doplnili (z časti improvizované, z časti nie) scénky, komunikácia s publikom, predstavenie kapely … atď. Na záver už iba obligátne čakanie na podpis, fotku s vždy usmiatym artistom a hybaj smer Prešporok. Neviem čo k tomu viac dodať, bolo to skvelé. Opýtajte sa Metysa, rád vám to potvrdí …

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *