Spots #11: Chrome Jam a objavovanie tunelu v Petržalke

Spots #11: Chrome Jam a objavovanie tunelu v Petržalke


Čo sa dá spraviť s chrómom a čiernou?

Odpoveď nám dal Chrome Jam v rámci podujatia Spots #11. Tí, čo boli videli a tí čo neboli, si to môžu teraz preveriť na vlastné oči v článku ?

Čarovať sa dá aj s dvoma farbami

Presvedčila nás o tom už výstava plátien-obrazov o deň skôr. Chróm a čierna sa nasledujúci deň presunuli do nikdy nedokončeného depa bratislavského metra v Petržalke. V studenej, avšak príjemnej večernej atmosfére sa v priestoroch legálnej zóny uskutočnila urbánna akcia Spots #11. V rámci podujatia Spots, ktoré má za cieľ priblížiť verejnosti zabudnuté miesta mesta, sa konal aj Rooftop Chrome jam.

Svetlo na konci tunela?!

Na úplnom konci „depového tunela“, bol postavený stage, kde rapová kapela H16 predstavila na živom koncerte v predpremiére svoj nový album Sila.

Cez zaplavenú časť tunela sme sa mohli dostať pomocou dreveného mostíku, ktorý pri príležitosti podujatia postavili organizátori.

Ďalej v tuneli boli k preskúmaniu inštalácie, história nedokončeného bratislavského metra a výstava fotiek z predošlých podujatí Spots.

Fotky z podujatia Spots #11 a Chrome Jam v Petržalke


Hotové diela Chrome Jamu v legálnej zóne Janíkov dvor

Nové plochy pre sprejerov?

Na podujatí Spots a Chrome jam sa nám páčilo a dúfame, že podobné akcie budú aj v budúcnosti. Špeciálne vyzdvihneme výrobu mostu, ktorý by po akcii mal ostať na mieste. Tým by sa mohli sprístupniť pre sprejerov nové plochy hlbšie v tunely. Je tam však tma jak v pytli 😀


Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.