Spots #11: Chrome Jam a objavovanie tunelu v Petržalke

Rooftop Chrome výstava a graffiti jam


Upgrade článku: Pozrite fotky z Chrome Jamu.

Chróm a čierna, večná to fascinácia tvorcov graffiti.

Touto farebnou kombináciu zvyčajne bežný občan fascinovaný nie je. Hlavne, keď sa takéto dielko objaví na jeho fasáde.

Aj tieto dve farby sa však dajú šikovne spracovať do hodnotného umeleckého diela. Presvedčiť nás o tom má projekt Rooftop Chrome výstava a Graffiti jam.

Čo sa dá vytvoriť za pomoci dvoch farieb?

To je otázka a výzva pre samotných tvorcov graffiti. Vytvoriť z dvoch farieb zaujímavé umelecké dielo nie je vždy jednoduché. Keď sa však spojí um a šikovnosť aj chróm a čierna môžu mať svoje čaro. Hotové dielo potom môže očariť aj bežného neznalca graffiti.

Chrome výstava = chróm a čierna na plátnach


Rooftop zapojil vyše dvadsať bratislavských graffiti umelcov do projektu Chrome výstava. Každý z vybraných umelcov dostal plátno a 2 fixky. Na tomto plátne sa mohol ľubovoľne realizovať.

Výsledky tohoto tvorivého procesu si budeme môcť prezrieť vo štvrtok 1.12.2016 na vernisáži v Bratislave. Tam budu vystavené plátna umelcov, ktorý sa do projektu zapojili a vyčarili na plátna pomocou dvoch farieb zaujimavé kúsky.

Pozrite si ako Doke maľoval plátno na výstavu

Chrome jam – na čierny podklad za dve hodiny

Aby nebolo chrómu a čiernej málo, podujatie sa presunie hneď následujúci deň v piatok 2.12. do petržalskej legálnej zóny. Tu prebehne voľné pokračovanie výstavy v podobe Chrome Jamu. Graffiti jam bude súčasťou urbánnej akcie, ktorá objavuje zabudnuté miesta – Spots #11.

Pravidlá Chrome Jamu sú jednoduché. Každý pozvaný umelec, môže pomocou chrómu a čiernej namaľovať svoj ľubovoľný piece. Je v tom však malý háčik, umelci to musia stihnúť za 2 hodiny.

Netreba si však robiť starosti s maľovaním podkladu. Ten už bude pre všetkých natretý na čierno. Čo je však dôležité, čierny podklad bude pekne ladiť k chromovým piecom 🙂

Dojdite sa pozrieť na výstavu a jam a presvedčiť sa na vlastné oči, že chróm a čierna sú farby s ktorými sa dajú vyčariť pekné umelecké diela.

Viac sa dozvieš vo Facebook eventoch: Chrome výstava a Chrome jam.


Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.