Urban Art Session vol. 3: Výtvarnô


Po roku presne pozývame srdečne všetkých priaznivcov umenia do ateliéru Bavlna. V spolupráci s Čerstvým Ovocím prinášame ďalšie pokračovanie z cyklu neformálnych stretnutí mestskej kultúry. Tá v rôznych obmenách neustále expanduje do menších miest a obcí. Preto sme sa rozhodli, v rámci spoločnej výstavy, predstaviť troch vizuálne zdatných umelcov z Dolného Kubína. Mesta, ktoré v obkľúčení hôr (mohlo by sa zdať) nemá nič spoločné s kultúrou v meste. Opak je pravdou. O svojej výtvarnej zdatnosti presvedčia fotograf, writer a rezbár. Všetci traja používajú prírodu, rovnako aj ulicu ako múzu pre kreatívne sebavyjadrenie.

Program je následovný:
Piatok 21.11. / 19:00 Vernisáž výstavy: Na trase Kubín -> Bratislava -> svet
Sobota 22.11. / 15:00 – 20:00 Výstava + Workshopy + Live Art

Peter Gall – fotograf predstaví sériu Mokrô, zobrazujúcu portréty ľudí, na ktorých sa leje voda. Vďaka vode ako netradičnému prvku pri fotografovaní portrétu, dochádza z veľkej časti u fotografovanej osoby k odpútaniu sa od myšlienok, čím sa ocitá v stave bezmyšlienkovitom, teda iba je.

Radim Neznámy – graffiti writer, street art výtvarník, v občianskom preukaze má pri svojom mene ročník 1994, mladý generačne avšak nie skvelou technikou maľby. Viac sa dozviete v krátkom dokumente.

Vladimír Zrník – rezba, maľba, grafika, video, kresba – Vlado je jednoducho vizuálny multi inštrumentalista. Predstaví drevené sochy – objekty.

Neoficiálnym štvrtým hosťom bude Igor Benko, ktorý počas soboty vytvorí na 3D tlačiarni hlavu minuloročného galeristu Michala Haziora.

Na sobotu si Peter Gall pripravil „foto happening”, kedy prenesie kus ulice z Dolného Kubína priamo do Bratislavy. Návštevníci si budú môcť vytvoriť za pomoci rekvizít (bicykel, značka, krompáč …) vlastnú pouličnú fotku. Neznámy bude naživo maľovať a na mieste bude tiež možné kúpiť produkty bežnej spotreby: hudobné nosiče, knihy, časopisy atď.

Vážime si architektúru rovnako ako iné formy umenia, preto prosíme všetkých návštevníkov aby sa správali kultúrne a nemaľovali NIKDE! Budova je technickou pamiatkou a bola postavená v roku 1900. Vstup je voľný. POZOR, nejedná sa o párty, a preto vás prosíme sa podľa toho aj správať. Ďakujeme.

Projekt vznikol za podpory Ministerstva kultúry SR

Miesto konania:
Ateliér BAVLNA – Páričkova 18 – Cvernovka Bratislava / Pozrite si mapu

www.cerstveovocie.sk
www.facebook.com/PeterGallPhotographer
www.facebook.com/radim.neznamy
www.zrnik.com

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.