Duhan sa albumom vráti späť do budúcnosti


Back to the Future ako názov ale taktiež hlavná myšlienka albumu, je postavená na samplovaní starého swingu, funku a soulu. V kontraste s modernou elektronikou a prevažne old-schoolových hip-hopových beatov može na poslucháča posobiť dojmom akoby, sa transformoval „spať do budúcnosti“.

Duhanov debut vyjde 26.11.2014 v podobe digitálneho nosiča. Mestská hudba prevažne inštrumentálneho charakteru, doplnená scratchom od domácích hostí: 3ck, Dj Vec, Dj Spinhandz & Strapo, Dj Ykve. Zahraničie zastupujú, Dj Nobodi da vinylist z Nemecka, MC Rebel Lee z New-Yorku a srbský Škabo, ktorý patrí medzi najrešpektovanejších rapperov Balkánu.

Singel One Love doplnil saxofonista Tomáš Maretta a vynikajúcou hrou na trúbku aj Martin Ďurdina, ktorý bohužial opustil nečakane a náhle (22.7.2014) hudobný svet.

Duhan dodal: „Pre mňa osobne má tento trek špecifickú hodnotu, pre jeho atmosféru a jednak pre to, že ako jediný sa so mnou ťahá už 5 rokov. Nápad vznikol v roku 2009, remaster v roku 2011, tentokrát snáď v najbrilantnejšej forme(2014). Ďalšia verzia v roku 2027.“

Album vychádza ako release číslo 30 vydavateľstva ajlávmjuzik. O jeho mix sa postaral interpret sám a finálny master zabrezpečil Menfo v Dobroslav štúdiu. Grafické spracovanie coveru je Mystika Produkt.

facebook.com/duhan.production
soundcloud.com/duhan-ortodogz-production

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.