COOLTÚRA HUDBY – resumé


Bolo to približne pred rokom kedy sa nám podarilo zorganizovať našu prvú hudobne zameranú akciu pod hlavičkou Urban Art Session, vtedy s podtitulom KULTÚRA MESTSKEJ HUDBY. Úprimne, nevedeli sme čo od nej vtedy čakať. Dlhé chvíľe strávené nad (pre niekoho) bežnými vecami ako príprava miestnosti, umiestenie audio / video techniky a v neposlednom rade sedenia, aby ste sa vy – návštevníci cítili ako „v Bavlne“ nám dali zabrať.

Pocity pred stretnutím boli všelijaké, ale..oplatilo sa! Minulý ročník nás jednoznačne utvrdil v tom, že to, čo robíme má zmysel. Ubehlo 365 dní + nejaké drobné a my sme nesmierne radi, že sme sa opäť mohli všetci stretnúť, porozprávať, či len tak „poflausiť“ (ahoj Teo!). Kde inde ako v priestoroch ateliéru, kde sídlime.

Event začal krátko po tretej kedy bolo možné za gramofónmi stretnúť dvojicu 3ck a Inso. Neskôr sa k nim pripojili so svojimi mašinkami RENK, Petijee, Jimmy Pé, Seiz, Gulos či Future Sound of Petrzalka a celá session začala naberať na obrátkach. Známych a kvalitných umelcov dorazilo ale podstatne viac a tak bolo možné počas dňa stretnúť Veca so ŠkrupomDecka, Strapa so Spinom, Reseta s Lúzrom, Davida zo Senca či Spartaka z kapely Pra3x.

img_2572

Kto sa cítil byť unavený, ten sa mohol v pohodlí rozvaliť do „chill out zóny“ a počúvať dj-ské rutiny z pohodlia pohovky.  Smädní sa mohli napiť, hladní najesť no a my bohatí (haha!) nakúpiť krásny ajlávmjuzik / tomu wear merch či krásne boty od SNEAKER BARBER.

O vokálnu časť podujatia sa postarali MC Gey a Rest, ktorí do Bavlny zavítali ešte pred ich nočným koncertovaním v Nu Spirite, ďalej Tono S. spolu s Beyuzom, ktorí zas zahrali joints z ich nedávno vydanej samohrajky s názvom Návraty.

img_2637

Čerešničku na torte pred záverom akcie bol pre mňa síce kratší, ale zato výborný hudobný set od Foolka v spojení s Prezidentom Lourajderom a Emilem.

img_2725

V neposlednom rade netreba zabúdať na návštevu zo zahraničia. Kvarteto djs v zložení Five, Arsen, Flux a Supet predviedli precízne showcases na svetovej úrovni a to doslova. Počúvanie audio záznamu prezradilo, že po sete od Five-a ostalo presne 100 sekundové ticho. Naši sa však chytili remesla a vznikol tak ďalší freestyle medzi tým najlepším z oboch krajín.

Hodnotenie na záver? Myslím, že ho netreba. Kto sa dostavil na tento ročník, tak mi isto dá za pravdu, že druhý ročník prekonal ten prvý asi vo všetkých aspektoch. Od pozitívneho feedbacku zúčastnených cez vystúpenia účinkujúcich až po návštevnosť, ktorá bola podľa mňa vyššia ako minulý rok.

Ďakujeme každému kto sa v sobotu 18. októbra dostavil do Bavlny. Veríme, že ste sa cítili minimálne tak dobre ako my.

Ak vám nestačí galéria pozrite si ďalšie fotky od sMasha

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.