Hazi kreslí: Únikový východ


Label ajlavmjuzik.com je platforma založená na zdieľaní hudby. Spája interpretov, producentov, raperov, skrátka odvetvia spojené s hudbou – ako názov napovedá – ktorí milujú a tvoria hudbu. V neposlednom rade však medzi týchto ľudí patria aj grafickí dizajnéri, pretože cover každého releasu je jeho neodmysliteľnou súčasťou. Vizuál je predsa vždy prvé, čo zaujme, hoci ide o nosič hudobný .

Pri tejto príležitosti by sme Vám radi priblížili človeka, ktorý sa postaral o cover najnovšieho prírastku vydavateľstva ajlávmjuzik s dátumom vydania jún 2014. Svoje hudobné pohnútky na ňom zhmotnili prešovskí Eremen&Petijee a nazvali ich Únikový východ. No a kým oni sa postarali o obsah, vonkajšiu stránku zverili kamarátovi a houmímu, ktorého práca dnes už prenikla medzi v danom obore povolané kruhy.

Michal Hazior a.k.a. Hazi už dlhoročne pôsobí ako grafik v Bratislave, aktuálne v reklamnej agentúre MUW Saatchi&Saatchi. Známe sú jeho spolupráce s Alicou Gurínovou alebo s agentúrou Milk na časopise Bar Magazine.

Hazi žije svoj sen a očividne to premieta aj do svojej práce –  jeho kresby a maľby sú hravé (niekedy až detsky), aktuálne, plné postavičiek, písmenok a robotov, vtipných slovných spojení a detailov, to všetko vo farebnom, maximálne pozitívnom prevedení. Svoje ilustrácie vypúšťa do sveta aj v podobe produktov – napokon jeden z jeho návrhov sme uviedli v limitovanej edícii tričiek ArtAttack s podtitulom Alphabet Attack. Jeho artwork sme tiež mali tú česť hostiť v rámci Urban Art Session 3. Súčasťou releasu Únikový východ bude aj špeciálna edícia tričiek, ktoré Hazi sám pomaľuje, čím bude každý jeden kus samostatný originál.

HAZIho tvorbu sleduj tu alebo na FB.

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.