RED BULL MUSIC ACADEMY MIERI DO TOKIA


Red Bull Music Academy hlási miesto konania unikátneho workshopu pre všetkých talentovaných hudobníkov. Séria hudobných festivalov a workshopov sa v roku 2014 uskutoční v japonskom Tokiu, meste, ktoré zberatelia vinylových platní a fanúšikovia robotických technológii označujú za svoju mekku.

Tokio, jedno z najvýznamnejších miest na svete, inšpiruje všetkých možných umelcov. Dalo dušu mnohým technickým vychytávkam, vyrylo sa do dizajnových kúskov. Je zo mesto kde sa zrodili bicie Roland, sampler Akai a mixy Pioneer. Džungla s viac ako 13 miliónmi obyvateľov, s hlbokou tradíciou a jasnou budúcnosťou. Keby ste mali nakresliť mapu hudobných klubov, galérií, obchodov s platňami a ďalšími kultúrnymi stánkami, vznikol by neskutočný pletenec hustý ako dialničná sieť v hlavnom meste Japonska.

Či už prostredníctvom hudby, literatúry, alebo povojnovej architektúry, moderného tanca a robotického priemyslu, krajina vychádzajúceho slnka svetu prináša inšpiratívne umenie. To sú dôvody prečo v roku 2014 Red Bull Music Academy zamieri do Japonska.

Prvá Red Bull Music Academy sa uskutočnila v roku 1998 v Berlíne a od tej doby navštívila mnoho svetových motropolí. V každej vyrástlo centrum so špičkovo-zariadeným nahrávacím štúdiom, rozhlasovým štúdiom, prednáškovou sálou, či špeciálnou inštaláciou tradičných i novátorských vizuálnych umelcov.

Účastníci workshopu sa vďaka tomu môžu sústrediť iba na prácu s kolegami z celého sveta, na výmenu informácií a skúseností, na prednášky rešpektovaných lektorov medzi ktorých patrí napríklad Bob Moog, Nile Rodgers, Steve Reich, Kim Gordon, Flying Lotus, Giorgio Moroder, Erykah Badu, Bootsy Collins, Brian Eno, Richie Hawtin, Tony Allen, Q-Tip, Sly & Robbie, Chuck D, M.I.A., James Murphy, či Moodymann. V Tokiu sa Red Bull Music Academy mala konať už pred dvomi rokmi, ale tragédia jadrovej elektrárne vo Fukušime ju odsunula do Madridu.

Malá ochutnávka? Pozrite si fotky z Red Bull Music Academy Weekenderu, ktorý sa konal pred pár dňami v Tokiu. V priebehu štyroch dní sa uskutočnilo osem koncepčných predstavení, semináre v galériách a popredných hudobných kluboch a tiež vystúpenie Henrika Schwarza s mladými symfonikmi do DJ setu Gillese Petersona. Nechýbali pri tom ani zástupci labelu Ninja Tune projekt Deadelus a japonská ikona elektronickej hudby DJ Krush.

Prihlasovacia fáza záujemcov o účasť na workshope v Tokiu začína v januári 2014, sledujte weby redbullmusicacademy.com a redbull.sk/musicacademy a nič vám neutečie! Prípadne si nalaďte RBMA Radio a vypočujte si exkluzívne rozhovory a sety talentov elektronickej hudby – rbmaradio.com …

Akadémiu v menšom, komornejšom a predovšetkým lokálnejšom prevedení sme organizovali 12.10. v rámci URBAN ART SESSION.

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.