URBAN ART SESSION VOL.3 / VÝTVARNÁ VÝCHOVA


V spolupráci s Čerstvým Ovocím prinášame tretí diel z cyklu neformálnych stretnutí Urban Art Session. Po septembrovom „bikes“ a októbrovom „music“ prišlo aj na samotné označenie art – umenie – kultúru mesta.

Takéto označenie si každý spracúva podľa seba. Pre niekoho sú to striktné graffiti, pre ďalšieho populárne a verejnosťou akceptované označenie street art s prirodzenými presahmi do ilustrácie, komixu či tattoo. Pocit ulice, niečo, čo z nej vychádza, čo sa jej dotýka, čo ju najlepšie vystihuje. Čo sa jej prispôsobí a splynie do jedného celku.

Dnes by sme mali viac než v minulosti motivovať mladých ku kreatívnej tvorbe. Umožniť stretávanie autorov, umelcov, ich fanúšikov i laikov. Aby si navzájom vymieňali skúsenosti, postrehy, tvorbu či zručnosti. Preto opäť otvoríme dvere BAVLNY. Pustíme „domov“, tam kde vzniká a existuje ArtAttack, priateľov, ilustrátorov, writerov, grafických dizajnérov … zmyslom je prísť, užiť si atmosféru a využiť čas na stretnutia, pretože vzťahy robia vzťahy.

Program je následovný:
22.11. 19 hod.: Vernisáž – otvorenie výstavy HAZI / ART a TAK
23.11. 16 – 20 hod.: Semináre workshopy + zatvorenie výstavy

Michal Hazior (26) narodený v Prešove, patrí medzi originálnych mladých ilustrátorov. Do svojich kresieb prenáša svoju detsky hravú povahu. Ako sa v súkromí dokáže vyhrať so slovami a jazykom, tak sa pri tvorbe hrá so štetkami, štetcami, farbami a plátnom. Po rokoch, počas ktorých boli pre jeho maľby charakteristické rôzne opakujúce sa motívy, v ktorých dominovali roboti, začal sa v posledných mesiacoch posúvať inam. #mameradost

V sobotu bude pripravený papier a farby k spoločnému „kresliacemu happeningu“. Grafický dizajnéri feat. ilustrátori feat. writeri – kto dá viac ? Taktiež necháme nazrieť do histórie ArtAttacku a budeme s radosťou odpovedať na všakovaké otázky. Na mieste bude možné kúpiť si tiež produkty bežnej spotreby: hudobné nosiče, knihy, časopisy atď.

Vážime si architektúru rovnako ako iné formy umenia, preto prosíme všetkých návštevníkov aby sa správali kultúrne a nemaľovali NIKDE! Okrem miest, ktoré na to budú určené. Ateliér BAVLNA sa nachádza v budove Cvernovky na Páričkovej 18 v Bratislave. Budova je technickou pamiatkou a bola postavená v roku 1900. Vstup je voľný. POZOR, nejedná sa o párty, a preto vás prosíme sa podľa toho aj správať. Ďakujeme.

Projekt vznikol za podpory Ministerstva kultúry SR.

Pozrite si ako to vyzerá, keď sa mestská hudba správa kultúrne, alebo ako dopadol druhý diel série neformálnych stretnutí.

cerstveovocie.sk
michal-hazior.tumblr.com

neboli nájdené žiadne obrázky

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.