Paulie Garand: Harant (Full Album HD)


Paulie Garand nový album CD Harant

Video Paulie Garand – Harant (Full Album HD)

Byť členom skupiny BPM nemusí byť vždy len slasť. Všetci uznajú, že máte unikátne texty. Všetci uznajú, že prinášate do rapu záblesk umenia, ktorý mu často chýba. Na druhej strane keď na koncerte dáte svoj obľúbený hit Madam poezie, tak sa nedá povedať, že by to klub zrovna rozpálilo. Donútite ľudí prísť, donútite ich počúvať a rozmýšľať, nedonútite ich však hulákať s vami chytľavý refrén. Každý raper občas zatúži práve po tomto. Paulie Garand si zrejme povedal, že keď dokáže písať lyrické básne, dokáže napísať aj také tie obyčajné rapové texty, ktoré bežný fanúšik na koncerte tak žerie.

A tak vznikol Harant – ukážka Paulieho JA, na aké nie sme zvyknutí. Paulie nám prostredníctvom Haranta ukazuje, že je chalan z ulice, ktorý sa rád venuje páreniu, chlastaniu, húleniu, felleniu a že jeho obľúbené a často použivané slovo je “varle”. Až na to, že to bohužiaľ nefunguje. Nikdy by som to nepovedal, ale aj na prezentovanie takýchto tém treba mať určítý talent a to, že ste sčítaný a tak trochu básnik je viac na obtiaž ako na úžitok. Nerád to píšem, ale skladby ako Mámin hodnej syn, Liberec, alebo H8 nemajú nič čo by dobrá pieseň mala mať. Snáď okrem dobrej hudby od Dtonatea. Dtonate je výborný producent, ale jeho hudba si vyžaduje rapera s výbornou technikou a výrazným prejavom. A tu sa žiaľ ukazuje, že Paulie ním nie je. Stačí si porovnať jeho výkon v skladbe Nonstop s výkonom, ktorý v tej istej skladbe podá hosťujúci Idea a rozdiel je poznať. To nie je žiadna vada, netreba aby mal každý flow ako Delik a konkrétne Paulie má iné kvality, ktoré vie ponúknuť. Treba si ale vedieť vybrať vhodnú hudbu k svojmu prejavu. Napríklad taká osvedčená kombinácia Paulie a Kenny Rough v skladbe Fame funguje viac než dobre a ani tam nevadí hejtovacia téma, keď je podaná tak ako je podaná. Podobne dopadá aj skladba Na zem v spolupráci s Wichom.

Najlepšie ale vo výsledku vyzneli skladby, ktoré sú v starom dobrom BPM štýle. Konkrétne mám na mysli tracky Nejsme nic, kde sa ozve aj Paulieho parťák Lipo, Časovaná, Imprese ulic a Kotě. Špeciálne posledná menovaná je pre mňa vzorom toho, akého Paulieho by som chcel počuť. Nádherná rozprava o láske, rozchodoch a o tom, že cesty lásky sú nevyspytateľné a že nová láska často zlomí srdce niekomu tretiemu.

Toto CD ma teda presvedčilo, že chcem počuť staré dobré BPM a nechcem počuť experimenty ako H8, u ktorej som sa musel hanbiť, že takúto zlú skladbu spravil jeden z mojich najobľúbenejších interprétov. Niekomu sa azda toto CD aj páči, azda aj Pauliemu prinesie úspech u cielenej skupiny fanúšikov. Mne priniesla hlavne krásny track Kotě, ktorý sa zaradil medzi moje najobľúbenejšie, plus pár ďalších príjemne počúvateľných trackov. Ako celok ho ale nechcem.

PS: Zeleňáka album zaujal …

Tracklist albumu Harant (Ty Nikdy Records 2010)

1. Mámin hodnej syn
2. Loutky feat. Oliver Lowe
3. Nonstop feat. Idea
4. Liberec
5. Forbidden feat. Station Peace
6. Na zem
7. Nejsme nic feat. Lipo & Eki
8. Harant
9. Hood feat. Seck & Rest
10. Časovaná
11. Fame
12. H8
13. Imprese Ulic
14. Kotě feat. Eki

Kúpiť CD Paulie Garand & Kenny Rough – Boomerang v ArtAttack Shope.


Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.