Videá – Luzer, Paulie Garand, PSH, MC Kuna


V poslednej dobe nám na mail prišlo mnoho nových videoklipov z celého Česko-Slovenska. Tie najlepšie, respektíve tie čo nás najviac zaujali sme sa rozhodli Vám ponúknuť v tomto článku a dúfame, že zaujmú aj Vás:

Ako prvý sa svojím videom prezentuje „luzrovic chlapec od Tvojej Matky“. U Luzra sa jedná o prvý oficiálny videoklip, takže gratulujeme. Klip je spravený k bonusovej veci z jeho výborného albumu „UJKD“ s názvom „MaloMestské mindráky“ do produkcie od Smarta z Gramo Rokkaz teamu. Na pomoc do refrénu si Luzi zavolal Jara Závodského. O celé spracovanie videa sa postarali ľudia z Dramatic Lemur productions.

TyNikdy! label asi už nikdy neprestane so svojím tempom (čo je len dobre). Tentoraz nám prináša „no budget video“ od ich človeka Paulieho Garanda, z albumu „Harant“, track „Fame“, do beatu od Kennyho Rougha. Autor k nemu povedal: „Videoklip Fame se neprezentuje jako novátorský počin, megalomanský přístup k natáčení, ani nijak závratný filmový kousek. Byl natočen za 2 hodiny na zahradě „U Harantů“, vypilo se u něj několik brusů a zpáplo několik buků. Track má sdělění. Fame je rap ksichtu, co ti to rapuje do ksichtu. Žlutá čepice a Paulie Garand jako LesaPán. Hollý Úd Classic H8ertainment je shluk individuí, co to ale zajebat uměj…“

Svoj klip nám prinášajú taktiež pražskí veteráni PSH. Sfilmovaná bola jedna z mojich najobľúbenejších skladieb z albumu „Epilog“. O beat sa postaral Dj Wich, ktorý šéfoval aj celému videu. V tom môžete vidieť veľa známych tvárí pražskej scény. Po jeho zhliadnutí dúfam, že Máňa bude robievať klipy častejšie. Veď posúďte sami…

Posledný videoklip nám prináša z večne zasneženej Oravy „dolnokubínsky pitbull“ MC Kuna. Žreb padol na vec „Moja lokalita“, produkcia od ružomberského Mugisa. Ide o kleeesik reprezent klip, kde Kuna opisuje ako vidí svoj „hood“. O video sa postaral Barnabáš Matejka, ktorý (si myslím) odviedol prácu na úrovni. A aby som nezabudol, Kuna chystá svoje EP, takže fanúšikovia tvrdého rapu sa majú na čo tešiť.

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.