UPRISING WINTER EDITION


Slnečné rytmy v Bratislave už tento víkend!

Horúce letné dni sú ďaleko za nami, a pri dnešních mrazivých teplotách si každý rád zaspomína na atmosféru z letných festivalov. Takáto príležitosť sa nám naskytne už tento víkend. V sobotu 4.decembra sa bude bratislavské MMC otriasať v horúcich karibských rytmoch, kde sa po prvýkrát uskutoční klubová verzia populárneho festivalu Uprising s názvom ‘Uprising Winter Edition’.

Noc plnú pozitívnej energie s atmosférou letného festivalu zaručujú aj potvrdení hostia – veterán svetového reggae Macka B so svojou Roots Ragga Band a nadupaná kapela Irie Révoltés. Tí v sobotu odprezentujú novú show ku svojmu aktuálnemu albumu Mouvement Mondial, takže sa pripravte na energetickú bombu.

Okrem spomínaných kapiel sa o kvalitný výber reggae a dancehallu postarajú selektori z najstaršieho slovenského soundu Jah Division Sound Gang a hostia z Prahy, Jahmusic Lightaz. Festival sa bude okrem MMC odohrávať aj v chillout bare Hopkirk, kde budú počas celého večera hrať dji Young Jay a Bass(t)art.

Začiatok tohto podujatia je naplánovaný na sobotu 4.decembra o 19:00, a prvá kapela vystúpi o 22:00.

Viac informácii na festivalovej stránke www.uprising.sk


_______________________________________________________________________________________________________

Najväčší bratislavský festival a jeden z najobľúbenejších festivalov na Slovensku – Uprising Reggae Festival – sa dočkal aj svojej zimnej edície. Organizátori tohto čoraz populárnejšieho podujatia pozvali najúspešnejšie a najžiadanejšie kapely z predchádzajúcich ročníkov festivalu. Uprising Winter Edition sa bude konať 4.decembra 2010 v bratislavskom klube MMC (bývalý Babylon, YMCA), a vystúpi reggae legenda Macka B so svojou Roots Ragga Band, a francúzsko-nemecká úderka Irie Révoltés.

Irie Révoltés je nadupaná európska reggae skupina, ktorá svojou strhujúcou show dostáva do varu fanúšikov na celom kontinente. Na prvej zimnej edícii festivalu Uprising bude finišovať svoje turné k aktuálnemu albumu „Mouvement Mondial“. Irie Révoltés hrá energický mix dancehallu, reggae, hiphopu a soulu, okorenený štipkou ska.

Žijúca legenda Macka B je britský spevák, ktorý brázdi kluby a festivaly už tridsať rokov. Stále je považovaný za najlepšieho toastera Veľkej Británie, ale veľký rešpekt si užíva aj na Jamajke, a vďaka tomu na celom svete. Macka B je pravý rastafarián a vegán. Hudobne sa plaví vo vodách dub reggae a dancehallu, a prevažnú väčšinu jeho albumov produkoval a vydal Mad Professor na svojom labeli Ariwa. Na Slovensku hral Macka B už na festivaloch Hodokvas a Uprising, možno práve kôli týmto dnes už legendárnym vystúpeniam je u nás veľmi populárny.

Vstupné: Vstupenky sú v predpredaji za 17 € v sieti Ticketportal alebo za 14 € osobne v Batelieri (Továrenská 14, Bratislava), kde je headquarter festivalu Uprising.

neboli nájdené žiadne obrázky

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.