Mayer Hawthorne = nezabudnuteľný zážitok


O Mayerovi sa pred cca rokom nevedelo veľa. Niektorí hudobní fajnšmekri ho registrovali pod menom Haircut, kedy vystupoval ako DJ, producent a mc. Do povedomia širšej verejnosti sa dostal až po vydaní vinylového singla v tvare srdca, prvým songom Just Ain´t Gonna Work It Out, podpísaním zmluvy s vydavateľstvom Stones Throw a vydaním debutového albumu A Strange Arrangment. Hudobná tvorba Mayera Hawthorne-a je ovplyvnená velikánmi ako Isaac Hayes, a Barry White. On sám však za svoje najväčšie vzory považuje Curtisa Mayfielda a Smokey Robinsona.

Mayer Hawthorne nekoncertoval vo Viedni po prvý krát. Vidieť sme ho mohli už na Stones Throw Europe Tour v marci tohto roku. Keďže má už vyše dvoch mesiacov vonku album príležitosť na návrat určite bola. Organizátori koncertu The Loud Minority na svojej webovej stránke spustili predpredaj lístkov, aby sa vyhli problémom kvôli kapacite klubu. Ten veľkosťou štandardnej „obývačky“ ponúkol síce komornú atmosféru, ale postaral sa i o problémy na vstupe. Niečo vyše hodinové čakanie pred bránou klubu si slovenská posádka spríjemňovala svojským humorom (ešte že nám nerozumeli :).

Domáci DJ´s odohrali svoje sety, kapela naladila nástroje, Mayer odložil kabát a koncert začal. Hneď na úvod dostala dav do nálady skladba Maybe So, Maybe No. Počas približne hodinu a pol trvajúcej show sa na rad dostali takmer všetky skladby z albumu. Mayer nezabudol vzdať hold interpretom, ktorý už nie sú medzi nami. Na podklad od Slum Village Fall-N-Love dal spolu s publikom RIP napríklad Baatinovi, J Dillovi, Michaelovi Jacksonovi, Patrickovi Swayze-mu… Mayer vie čo robí, a robí to super. Počas koncertu komunikoval s publikom, improvizoval, bavil sa a jeho slušivý image v spojení so skvelou hudbou fungoval na 100%.

Koncert Mayera Hawthorna and The County je veľkým zážitkom pre všetkých, ktorí milujú hudbu. Svojím vystúpením chcel navodiť lásku každému divákovi a som presvedčená, že sa mu to podarilo…(to som si nevymyslela to naozaj hovoril 🙂

www.myspace.com/mayerhawthorne

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *