Ako sa Bratislava počas 3 dní na Mekku jazzu premenila


A je po nich – skonštatoval som sucho v nedeľu v noci po tom, ako dozneli posledné tóny jedného z headlinerov BJD, kapely Brand New Heavies.

Bratislavské jazzové dni priniesli na výstavisko počas 3 dní hlavne veľa energie, kvalitnej muziky a zoznam interpretov, za ktorý by sa nemuseli hanbiť ani väčšie európske či svetové jazzové festivaly. Treba oceniť snahu organizátorov, ktorí krvopotne pracovali na tom, aby návštevníkom zabezpečili komfort, vysokú uroveň služieb a hlavne neopakovateľné hudobné zážitky. Pred pár rokmi by sa mi ani nesnívalo, že stretnem koncertovať svoje hudobné idoly na Slovensku.

Jazzové dni mnohým tento sen splnili a hviezd priniesli hneď niekoľko:

José James – charizmatický spevák z Minneapolisu, ktorý ľuďom pobláznil hlavy albumami The Dreamer a BLACKMAGIC  prišiel v rámci svojej tour predstaviť svoj aktuálny počin No Beginning No End.

Bilal –  autor neosoulového hitu „Soul Sista“, známy najmä spoluprácami s ľudmi ako Dr. Dre, Guru či J Dilla odprezentoval svoj album Love Surreal.

Brand New Heavies – legendárna londýnska kapela, ktorá pláva vo vodách acid jazzu, funku a diska. V Bratislave sa predstavila so svojou energickou show k albumu Forward.

Okrem nich sa na pódiu predstavili nemenej známe mená ako Martin Uherek Quartet (víťazi talentovej súťaže BJD 2012), Zawinul Legacy Band, Joshua Redman, Chris Potter či progresívni The Electric Epic.

Ja som sa osobne tešil najviac na vystúpenia Bilala, Josého Jamesa a Brand New Heavies. Na 3 dni som sa preto premenil na reportéra, fotografa a jazzmana v jednom. Vy si tak môžete aspoň slovom a obrazom vychutnať atmosféru 39. ročníka  Bratislavských jazzových dní.

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.