ZVERINA: UMELECKÉ DELO A INÉ PRÍHODY


Zverina vydáva svoj album Umelecké delo 5.11.2013 a pri tejto príležitosti ho v budúcich mesiacoch iste vyspovedá veľa zvedavcov. Najlepšiu výpovednú hodnotu o albume vám však dá jedine jeho samotné vypočutie, ešte predtým si Zverky našiel trochu času v jeho aktuálne zaneprázdnenom programe a odpovedal nám na pár otázok súvisiacich s jeho životným štýlom, no a v konečnom dôsledku aj s Umeleckým delom. 

Názov „Umelecké delo“ – asi že ide o slovnú hračku. Je album viac umelecký alebo viac delo?
Áno, je to schválny preklep, je to umelecké ako každé iné normálne hudobné umenie. Delo to je dúfam tiež, ale to ukáže až čas a reakcie fanúšikov, ale myslím si, že sa stvorilo niečo výborné. A delo to som ja na každej párty ku koncu. Treba sa dojsť pozrieť.

Čo s týka počtu hostí, opäť si sa nehanbil a album ich má celú plejádu. Nie je to trošku aj o Tvojej lenivosti písať texty?
Hostí som tam chcel veľa od začiatku. Najprv to mal byť mixtape Umelecké delo a tam mal byť všade hosť. Potom sa z toho stal album. Mám rád spolupráce. Ľudia ma proste majú radi, chcú mať so mnou feat. Rád sa im doprajem.

Spája sa Ti vydanie tohto albumu s uzatvorením resp. otvorením nejakej životnej etapy?
Tomu ver. Práve mám alebo som prekonal krízu stredného veku. Nejak ma zase začalo baviť makať na sebe. Strašne som si užíval výrobu tohto albumu. Mal som teraz posledných 5 rokov všakovaké obdobia a nálady, ale momentálne viem, že milujem túto hudbu a chcem ju robiť čo najlepšie.

Prečo robíš rap, keď Tvoj život je punk?
Ja robím rap punk… je to vidno hlavne v tejto dobe, keď polovica scény zabudla, čo je rap a robia zo seba prostitútky pri discogulách. Pekne vám to jebká na hlavy chlapci.

Každý vraví, že Rytmus začal diskorap éru, ja si ale pamätám Tvoju vec s Morom – Králi Diskoték, čiže Ty si to celé začal, Ty za to môžeš! Necítiš sa smutne/trápne?
Paťo je milovník prvenstiev. Nechajme mu aj toto 🙂

Máš nejaký bizarný zážitok s policajtmi?
Všelijaké. Bol som raz natripovaný na policajnej stanici, práve keď to začalo šlapať. Šialený zážitok. Neodporúčam. Dali sme si s kamošom trip a šli do parku, nemohli sme tušiť, že nás budú otravovať fizle. Raz o tom spravím skladbu. A keď som mal asi 15, tak sme ukradli škodu 100, ktorá patrila policajtovi. Kto si pamätá to vozidlo tak vie, že sa to dalo naštartovať pilníkom na nechty. Boli z toho velké problémy, ale ja som nakoniec do auta nenasadol, lebo som našiel túlavú mačku a zobral som si ju domov. To auto kamoši na koniec vozenia sa odparkovali vedľa rómskej osady. Do rána bola z neho len kostra…fizle ma strašne bavia, sú vtipní 🙂

Aké sú podľa teba ozajstné typické slovenské vlastnosti?
Závisť, nenávisť, rasizmus, zaškatulkovaný pohľad na všetko čo je nové, malomeštiactvo. Ťazko povedať. Normálny Slovák je normálny a debil bude vždy debil. Ešte ma baví, jak nevieme ísť do ulíc a protestovať. Ešte sme nikdy nepálili autá a nerozbíjali obchody. Stále na to čakám 🙂

Čo si myslíš o Fínoch?
Severanov si idem. Kinematografia je mocná. Depresívna a psycho. Presne to mám rád. Reálne veci, nie drbnuté happyendy alebo prijebané filmy, kde zem napadnú mimozemšťania a zachráni nás študent strednej skoly, ktorého auto je transformer….

Akú najnezvyčajnejšiu tekutinu si pil?
Ženskú krv a moč … ešte benzín, ale to nechtiac.

Ako si dopadol na našej poslednej žúrke v bavlne? Vraj si zotrval do rána…
Na debila. Klasika. Ja nedokážem ísť na jedno. Buď nejdem nikam alebo idem až do konca, ale už by som to rád zmenil.

Na akej akcii si si najlepšie pospal?
Ťažko povedať, spím skoro všade. Proste keď ste nudní, tak ja zaspím. Je to o vás, nie o mne. Ja ľudí zabávam. To je moja práca, potom mám právo na spánok.

Ako sa udržuješ vo forme?
Trochu športujem. Bike, plávanie, súloženie… slovenská hádzaná je tiež vlastne šport, lebo musíš absolvovať cestu do krčmy. Chodím hlavne do prírody, to ma baví najviac.

Aká rapová skladba, resp. videoklip Ťa v poslednej dobe najviac pobavili?
Čo robí Mystika je top. Ideme robiť spolu ešte mocné veci, ale nechcem predbiehať. Teraz som toho moc nepočúval, robil som album.

Je pravda, že si raz išiel na dvojdňovú chatu a vrátil si sa po dvoch týždňoch?
Toto myslím pravda nie je. To je tá príhoda o tom, ako šiel nejaký chalan vysypať kôš a pri kontajneroch ho kamoši naložili do auta a zobrali ho na chatu.

Stále je Enter The 36 Chambers Tvoj najobľúbenejší a najaktuálnejší album?
Wu tang forewer.

Záverečné slová
Zdravím všetkých mojich fans. Aj tých, čo ma neznášajú – mne nevadíte. Umelecké delo je vonku 5.11. a 9.11. je v Nu Spirite mocná párty plus Majself, Plexo,Mugis,Vec, Strapo, Danosť, Supa, Elpe, Shomi, Gulos. Budeme predávať naše nové cds.

Otázky: Hubert a Keit
Odpovede: F.T.H.C.

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.