Aceman: „zlú hudbu nepočúvam, zlá hudba škodí“


Už dávno som chcel spraviť tento rozhovor. Dnes si môžem povedať, že som ho konečne spravil a mám radosť. Aceman je slovenský producent, o ktorom určite veľa z Vás ešte nikdy nikdajs nikde nepočulo – a to je veľmi smutné. Nevadí, dnes sa to zmení, predstavujem Vám Vášho nového obľúbeneho producenta – Acemana. Predtým si ale prečítajte, čo o ňom povedali páni Dj Wich a DTonate.
DJ Wich „Aceman je pro mě jedním z nejlepších, bohužel nedoceněných producentů v CZ/SK. Prvně jsem slyšel jeho věci asi před 4 lety, když nahrával něco s Nironicem a už v tý době jsme věděl, že má obrovskej talent a potenciál“
DTonate „Aceman by měl (stejne jako já) vydat album. Protože se tady moc neprofiluje, tak znám jen to, co má na souncloud a to je kurevská škoda“

Myslím si, že namotivovaní sme dostatočne, tak prajem pekné čítanie

Ahoj man, pozdravujem Ťa. Pre mnohých nie si moc známe meno (veľká škoda), a keďže toto je myslím že aj tvoj prvý rozhovor, tak sa trošku predstav, kľudne aj trošku viac.
Čau volám sa Adam, vystupujem pod umeleckým menom Aceman. Hudbu robím siedmy rok a používam FL STUDIO. A za to, že ste ma ako prví požiadali o rozhovor máte u mňa + (z toho máme radosť, pozn. red.)

Ako som v prvej otázke spomenul, nie si moc známy. Je to určite zapríčinené aj tým, že spolupráce s česko-slovenskými rappaz nemáš prakticky žiadne, prečo je tomu tak? Neverím, že Ťa ešte nikto nepožiadal o hudbu.
No je pravda že nespolupracujem moc s CZ/SK repermi, ale sú výnimky ako Juraj Klasik. S ním robím, lebo je môj brat, potom Tomas Botlo – fajnový spevák. Mám aj českú výnimku Jay Diesela, jemu som robil na jeho prvom albume pesničku „Na Stagi“ . No a k tým žiadostiam….tak sem tam sa nájde nejaký Slovák, ktorý ma požiada o hudbu.

Za hranicami to ale celkom funguje nie? Na twitteri si už čo to prezradil, prezraď aj tu čo pripravuješ.
Áno, mám celkom dosť spoluprác so zahranicnými interpretmi, hlavne z Californie, ale mám na konte aj Philly a NY . Momentálne pracujem na svojom EP, ktoré sa bude volať „Westcoast Ubiquity“, nech už mám aj ja svoj vlastný oficiálny release. Bude to 4free. A keď sme pri tom twitteri, tak kto chce ma môže špehovať tu. @AcemanSmooth

Trošku drbnutá otázka, ale aj také musia niekedy byť. Kto Ťa ovplyvńil pri tvorení hudby? Nejaké hudobné vzory určite sú.
Normálna ľudská otázka. No, kto ma ovplyvnil… fúha veľmi veľa, mám to menovať ?

Určite ano, skús nejaké mená.
Dj Quik, Dj Battlecat, Focus, Dr.Dre, Terrace Martin, Alchemist, Pete Rock, J Dilla, DJ Clark Kent…

Čo CZ/SK beatmakers? Ceníš niekoho tvorbu?
Dj Wich, Dtonate …

To sme na tom dosť podobne. Sampel alebo synťááák?
Aj aj.

A čo tí raperi? Sú u nás nejakí, s ktorými si vieš predstaviť spraviť napríklad celé EP?
U nás SK/CZ niesú žiadni reperi, s ktorými by som vedel spraviť EP. Teraz ale pracujem s Noni Spitzom na EP – šesť-sedem Soul-Hopovo-Westcoastových.

Čo by si chcel svojou hudbou dosiahnuť-povedať? Máš nejaké sny? Možno nejaké vysnené spolupráce?
V prvom rade sa zlepšovať a zlepšovať. Mám sen asi ako každý „up & coming producer“ a to je, aby ma to jedného dňa živilo. Vysnených spoluprác je tiež dosť, napr. Snoop, DPG, Warren G, Method Man, Dj Quik, Teddy Riley…

Nezdá sa Ti, že je tá naša scéna preceňovaná? Ako to vlastne vnímaš? Ja mám osobne pocit, že moc medzi týchto ľudí netúžiš patriť.
Pravdaže je preceňovaná, a ešte k tomu ako moc! Našu kvázi scénu vnímam veľmi negatívne, je mi z nej zle. Pre mňa je to katastrofa, rozprávanie do mikrofónu a päť korunový beat, čo znie ako hovno. Niekedy sa tam vyskytne násilný človek, ktorý sa tvári ako RnB spevák/čka. Nič na svete nevie, tak pre zmenu do mikrofóniku vzdychá, alebo kričí. A žije v tom, že to úplne cíti ako černoch/černoška. Medzi týchto ľudí v živote nechcem patriť. Za slovenský rap považujem Rytmus – Bengoro a Kontrafakt. Ostatní junáci, to je nič.

Čo ty a filmy? Máš nejaký, pri ktorom si povieš, že je to absolútna klasika? Obľúbení herci?
Veľmi ľúbim filmy, ale v poslednom čase točia dosť pičovské filmy bohužiaľ. Nájdu sa aj výnimky, ale už to nie je to, čo bolo. Absolútne klasiky sú u mňa: Krstní Apukovia , Kasínečko, Goodfellas, Drakula, Scarface, Carlitova Cestička(aj tá nová verzia sa dá pozerať, kde hrá Puffy), HEAT, Crash, Nedotknutelní, The Departed, Boiler Room je dobrý film, Bruce Leeho filmy, Jackie Chanove filmy, John Woovky … obľúbení herci: AL Pacino, De Niro, Samuel L Jackson, Travolta, Denzel Washington, Chow Yun Fat …

Nerozmýšľal si, že by si skúsil aj nejaký iný žáner ako hip-hop, alebo soul? Nejaké techno hehe … aký máš vzťah k iným hudobným štýlom?
V tom som dosť konzervatívny a zásadový. Techná a hudby, čo Faltinkovci púšťajú na kolotočoch ma nezaujímajú. Radšej budem dobrý v jednom štýle, ako keby som mal byť priemerný, alebo o ničom vo viacerých. Nebudem sa prispôsobovať buzerantským trendom, čo dnes hrajú. Ale vo všeobecnosti mám pozitívny vzťah k iným žánrom. Vyrastal som na hard rock, heavy metal a postupne som sa dopracoval k R&B, funku, jazzfunku, soulu, neo-soulu, japonskému funku/jazzfunku – obklopujem sa len kvalitnou hudbou, zlú hudbu nepočúvam, zlá hudba škodí.

Ja Ti teda ďakujem za rozhovor, prajem veľa zdaru do budúcnosti, nejaké slovo na záver?
Na záver by som chcel každému kto čítal tento rozhovor povedať, nech klikne na linky nižšie …

facebook.com/AcemanMusic
twitter.com/AcemanSmooth

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.