SEXI SPEVÁČKA MÁ VONKU DEBUT


Hovorí sa o nej často ako o kráľovnej českého RnB a Soulu. Dannie na domácej hudobnej scéne pôsobí aktívne už niekoľko rokov, no až teraz na seba upozorňuje svojím debutom. Pochádza z hudobnej rodiny s gréckymi koreňmi. Vyrastala v divadelnom a koncertnom prostredí. Vyštudovala spev na pražskom konzervatóriu. Dannie sa okrem spievania venuje aj skladaniu hudby, je moderátorkou Rádia Spin, zaoberá sa aktívne urban módou a stylingom. Pripravuje vlastnú radu módnych doplnkov a oblečenia.

Má za sebou mnohé spolupráce s českými i zahraničnými umelcami. Medzi mnohými spomenieme „IBA“ Michala Pavlíčka, Davida Kollera, Dana Nekonečného, Čistychov + Orion, DJ Wich + Nironic, James Cole, DJ Mad Skill atď. Vystupovala vo vypredaných halách a festivaloch, pred hudobníkmi ako Methodman a Redman, Bára Basiková, Dan Bárta, Living Colour, Delinquent Habits, GZA, Fatman Scoop …

Album Colors Of Light vyšiel 17.11.2011 pod hlavičkou vydavateľstva King Arts Production. Autenticita štýlu, silný a zároveň nežný hlas. K pestrosti albumu prispela celá rada umelcov. Konkrétne Čistychov a Delik, Jiří Korn, Wladimír 518, Nironic a Antwi, alebo jej vlastná mama, muzikálová speváčka gréckeho pôvodu Athina Langoska … o hudbu sa okrem samotnej Dannie postarali páni DJ Wich, DTonate, DJ Enemy, Jozef Engerer, Ján Split Ilavský z kapely United Flavour a v neposlednom rade kanadský producent Verse-Atile známy spoluprácami s Tinou, Rytmusom a Benom Cristovaom.

V súvislosti s albumom sú naplánované aj koncerty, o ktorých sa dozviete viac na oficiálnej stránke danniemusiq.com

“Považuju Dannie za jednu z nejlepších zpěvaček u nás vúbec, v RnB úplně nejlepší. Vždycky jsěm záviděl Slovákúm, že mají třeba Tinu nebo Mishu. Už se nemusíme stydět, máme Dannie,” povedal o speváčke DJ Wich.

Tracklist albumu Colors Of Light

1 Colors Of Light (Intro)
2 Let‘s Make It Right Ft. DJ Wich
3 Grandhotel Ft. Vladimir 518 & Jirí Korn
4 Wake Up Call
5 Strong Woman
6 I Long 4 U
7 Chci projít tmou Ft. Delik
8 All The Nite Ft. Verse-Atile
9 Svet Ft. Cistychov, Nironic, Antwi & Athina Langoska
10 Summer Vibe
11 Ty mi to dáš
12 Someone Else
13 Grateful Ft. Andreas
14 Colors Of Love (Outro)

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.