NU JAZZ DAYZ 2005


Máloktorý jesenný hudobný festival na Slovensku sa môže pochváliť už štvrtým rokom svojej existencie, tak ako Nu Jazz Dayz. Vďaka účasti tých najväčších mien nujazzovej scény, sa Bratislava stáva na dva dni Mekkou kvalitnej nujazzovej a inteligentnej elektronickej hudby na počúvanie z celého sveta a z domácej scény. Žijúce legendy ako otec nujazzu DJ Gilles Peterson, 4HERO (uk), černošský spevák a perkusionista Vinx z Jungle Funk (usa), kapely The Bays, Lol Hammond (uk, big chill), Karpaty Magiczne (pl), The Pest, Neotropic (uk, ninja tune), Jazzinho (p), z domácej scény Abuse, Mind Map, James Ashan, Frogski Pop, Veneer a ďalší si získali srdcia divákov a ich rešpekt.

Tento rok sme sa mohli tešiť na hviezdy ako KID KOALA (ca, ninja tune). Kid je známy ako jeden z najväčších turntablistov-skrečerov na svete! Jeho vlastná tvorba reprezentuje to najlepšie z abstraktného hiphopu a funky-ninja-break-nujazzu. Svoje umenie predviedol vo štvrtok 6.10. Ďalších ninjov prezentujúcich scénu cinematic nujazzu Poliakov SKALPEL sme si vychutnali v piatok 7.10. Okrem svojich hitov predviedli tiež úplne horúci materiál z ich nového albumu, ktorý vydajú až po koncerte na ktorom budú tiež mixovať svoju vlastnú synchronizovanú videoprojekciu!

V piatok bolo riadne živo. Prišla totiž kapela DELA DAP, ktorá interpretuje svoje rómske korene a absolútnu muzikálnosť do nujazzu. Kombinácia jazz a elektronika v ich podaní vytvára emóciami nabitú silne temperamentnú muziku. Dela dap znamenajú pre rómsku muziku toľko, čo Gotan Project pre tango. Dňa 6. a 7.10 si teda v Babylone opäť prišli náročnejší milovníci kvalitnej hudby na svoje a verte mi bolo poriadne veselo.

Rozhovor s Kid Koalom

Fotky: Tofk, Dick, Arial

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *