CIRCUS CAELESTIS


Výstava Aleša Vojtáška: „ Circus Caelestis“ (Nebeský cirkus), odráža dnešnú dobu viac, ako by sa na prvý pohľad zdalo. Zo starých relikvií vyskladáva nadčasovú pravdu o živote a viere každého z nás. Nebeský cirkus nadvezuje na predošlé výstavy autora, Životorenie, Funky- Fresh, či Vyvolený, ktoré boli akousi pomyselnou oslavou pozemského života. Aktuálna kolekcia pridáva k oslavám ešte bónus duchovnej dimenzie. Kolekcia spája východ so západom, staré s novým, náboženskú vieru a sains fiction.

Jej doménou je hravosť a božská tvorivosť, svet zázrakov, kúziel, rajská záhrada plná štastia a radosti, ale aj pekelných démonov. Náboženské umenie je staré ako ľudstvo samo a ešte aj dnes majú božské bytosti čo povedať, aj keď sa presunuli z chrámu na stránky kómixov, či plátna kín. Človek sa už od počiatku snažil znázorniť ochrané božstvo, aby mu pomohlo zahnať strach, zajistiť obživu, ochraniť ho pred chorobou, či nepriateľmi. Magický faktor sa preto prejavil v umení každej civilizácie a ciklicky mieša karty do dnes. Naboženské umenie presahuje ľudskú dimenziu a prechádza do mystických sfér nášho vnútra. V dobe, keď matéria a rácio ovláda svet, poskytuje koncept „Nebeský Cirkus“ oázu plnú pohody, zázrakov a nesmrteľnosti.

Tak neváhajte a nechajte sa unášať božskou atmosférou pomyselného Olympu- na palube lietajúcej električky. Čaká na Vás plejáda bohov, svätcov, superhrdinov a bájnych zvierat v polohe, v ktorej ich ešte nepoznáte.

2.9.2010 o 19.00 na Beblavého ulici č.4

Na vernisáži sa možte tešiť na kvalitné umenie (koláže, sochy a objekty Aleša Vojtáška), lahodné vínko, kulinárske nebíčko v réžií

– Miroslav Kubečka (kulinársky mág)
-Tomáš Richtárik (shushi majster)

Kultúrna vložka – Dj’s- BEYUZ & SIN VICIOUS

Konferuje – Zuzana Porubiaková

Tak neváhajte – červený koberec na palube nebeskej električky čaká len na Vás.

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.