FUNKY CLUB – FRANK NITT


Bratislava zažije kus nefalšovaného detroitského hip-hopu. Frank Nitt, jeden z dvojice detroitských maniakov Frank’N’Dank, vystúpi už o týždeň 10. septembra v Bratislave!

História Frank’N’Dank

Frank “Nitty” Bush (prezývkou sa inšpiroval u talianskeho šéfa americkej chicagskej mafie) a Derrik “Dank” Harvey sa stretli v roku 1984 a vďaka spoločnej láske, breakdance-u, sa okamžite skamarátili. Ako duo MC’s Frank’N’Dank pôsobili na lokálnej detroitskej scéne od polovice 90-tych rokov, počas ktorých vydali niekoľko vinylov.

Známejšími sa stali na začiatku nového tisícročia, keď na nich upozornil ich hlavný producent, dnes už nebohý, ale stále veľký a mnohým srdcu blízky J. Dilla. Práve na jeho albume “Welcome 2 Detroit” z roku 2001 výraznejšie zažiarili prvýkrát. Ďalšie spolupráce sa tak hrnuli už samy od seba: Jaylib, Oh No, Kardinal Offishall, Questlove z The Roots, Jeru the Damaja…

Od roku 2003 vydali tri albumy. Prvý “48 hrs” bol kompletne produkovaný Dillom. Na druhom “Xtended play” sa producentsky pridružili už aj ďalší, medzi nimi aj Oh No či Kardinal Offishall. Posledný “The EP” vyšiel v roku 2007. Frank’N’Dank absolvovali samostatné turné s Dillom aj koncerty s A Tribe Called Quest, The Roots, Slum Village, Commonom, Wyclefom Jeanom a ďalšími.

Frank Nitt

V roku 2008 si Frank Nitt založil vlastný label Digipop, otvorený nielen hip-hopu, ale aj ostatným žánrom. Hudobná otvorenosť sa prejavila aj v jeho vlastnej hudbe. V roku 2008 vydal sólový počin, EPčko “The Concert Hall”, ktoré znie ako živé vystúpenie. Originálne sú aj jeho nevšedné “interlúdy” a plne znejúce inštrumenty. Ide o predzvesť k dlhohrajke s názvom “Stadium Music”. Ako hovorí Frank, jeho hip-hop musí znieť tak, ako ho doteraz nikto nepočul.

Vy ho budete mať možnosť počuť naživo už budúci piatok v bratislavskom Funky klube! Vystúpia aj Mates, Plexo a DJ Mikroman. Americký underground vám už tradične prinášajú na Slovensko Patrika, Saša a Tvoja Matka Rekorc. Kontroluj zopár ochutnávok, pre ďalšie klikaj na Youtube.

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.