Varíme hudbu pre vaše uši


Naposledy sme v samostatnom článku predstavili kapelu FAT KIT a tracklist ich debutu. Dnes je deň D, takže … nech sa páči užite si novinku „nášho“ vydavateľstva ajlávmjuzik.

Je to temná, no zároveň melodická hudba so žánrovou nálepkou “elektronická”. Dominujú v nej však hudobné nástroje, no EP 87 Bears spája dokopy rôzne svety zvukov.

“Skutočné” nástroje sú prekladané zvukmi z MPC a elektronická hudba znie zase s nádychom analógového prístupu. Zvuk skupiny totiž ovplyvnila staršia tvorba oboch členov, ale aj nové prístupy. Na nahrávke sa tak miešajú rôzne štýly a elektronika.

Pri svojej tvorbe používajú FAT KIT okrem klasických nástrojov ako gitara, basa, klavír či syntetizátory aj netradičné (ne)hudobné nástroje ako plechovka piva, špajle, kľúče alebo vlastný beatboxu.

Album si stiahnete zadarmo na stránke vydavateľstva ajlavmjuzik.com.

Nebudeme sa rozpisovať o tom, kto robil master a mix. Spomenieme však ilustrovaný cover od kamaráta zo Zlína. LukeTomski s nami spolupracoval už v roku 2010 na projekte Samoobsluha. Jeho „vízia“ sa dostala aj do výberu toho naj z aktuálneho svetového dizajnu, ktorý vyšiel knižne. Taktiež je známy svojimi prácami pre český label Hypno 808.

V spojení symboliky digital/analog pokračujeme aj naďalej. EP doplní na jeseň 2013 jeho asfaltová, 12″ palcová edícia, ktorú si budete môcť objednať cez ArtAttack Shop. Predobjednať si platňu môžete už teraz cez ajlavmjuzik.bandcamp.com. V ponuke je aj limitovaná séria tričiek s logotypom kapely.

Piatkova premiéra

Kapela sa prvý raz  predstaví naživo v piatok 16. 8. v koncertnej zostave: gitara (Róbert Monček), klávesy a sample (Pavol Kulich), bicie (Karol Gajpl). Priestor Nu Spirit Baru s jeho neopakovateľnou „obývačkovou“ atmosférou je na to ako stvorený.

Zahrajú v premiére kompletné 87 Bears EP, pričom sekundovať im budú obaja hostia – Habbiel aj Andreas (Talkshow, Heart and Ocean). Za gramofónmi sa počas večera vystriedajú kamaráti Freezy (Kyberia), Mish (Radio_FM) a Ainko. Vstupné ZADARMO do 22h. potom 3€.

#ajlavnajt

Foto, ktoré sme použili ako „pozadie“ letáku je obraz od dvojice Viktor Szemzö + Balazs Sebök. Ich analógový prístup bez digitálnej post produkcie nás absolútne uchvátil.

Line up:

21:00 – 23:59 Freezy & Mish_FM
00:00 – 00:59 FAT KIT + hostia
01:00 – 03:00 Ainko

Chystáte sa ? Pridajte sa na fb event

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.