Report z Outbreak Europe 2013


Outbreak Europe Hip Hip Festival 2013 bol dejiskom Európskeho finále.

Druhý oficiálny deň Outbreak Europe 2013 odštartoval podľa plánov. Brány areálu sa otvorili o jednej. O druhej sme spustili semifinále vo footworku, top 8 bboyov, nasledovala top osmička b-girls a top 16 2 vs. 2.. Po battloch nasledovali cyphre, ktorým hrala do tanca kapela Champion Sound a porota si vyberala Cypher king-a – kráľa tanečného kruhu. O 18:00 sme odpálili semifinále postupne vo všetkých troch kategóriách a po krátkej prestávke nasledovalo dlho očakávané finále. Vo footworku sa trojica porotcov v zložení Focus (FIN), Jeskilz (USA) a Alien Ness (USA) rozhodovala medzi poľským bboyom Skunkom a bboyom Kostom z Ruska. Dve najlepšie bgirls Kate (PL) a bgirl Bo (NL) si to rozdali hneď po nich a mohli sme sa posunúť na najočakávanejší battle celého tohotročného Outbreaku. Vo ôsmich kolách zviedli tvrdý tanečný súboj Polskee Flava (PL) a South front (UKR).

Nasledovalo poďakovanie partnerom, vyhlásenie víťazov a odovzávanie cien – 10 000 €, ktoré si víťazi rozdelili a vecné ceny. Nasledovala oficiálna afterparty v klube Ministry of fun (Dj. Renegade (UK), Cros1 (USA), Lean Rock (USA), Scream (UKR), Smirnoff (RUS)), pred klubom hrala do cyphrov funky kapela Champion Sound (CZ).

Výsledky:

Footwork – bboy Skunk (PL)
Bgirl – bgirl Kate (UKR)
2 vs. 2 – Polskee Flava (PL)
Cypher king – Lady One (USA)

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.