ArtAttack ťa pozýva na výstavu Samoobsluha


Už ho pochovávajú roky. Vraj ho mali “zabiť” kazety, tie zase CD, potom DVD a dnes mp3. Paradoxne, vinyl je zase v móde. Už to síce nikdy nebude platforma pre celé rodiny, skôr zberateľský fetiš pre pár nadšencov a audiofilov. Ale asfaltový kotúč je jednoducho symbolom hudby, rozprávať by o tom vedel každý dídžej, ktorý berie toto označenie vážne. Aj keď dnes kufor plný veľkých obalov vymenil za dve platne a Serato.

Vinyl na „scéne“ je tak trochu netradičná vec, zároveň ale vždy malá oslava. O to väčšia, keď sa jedná o inštrumentálny počin s podtitulom Dj Tools. A je možné (priam nutné) s ním ďalej pracovať pomocou hudobného nástroja, ktorým je gramofón. Tým sa napĺňa prvá podstata konceptu Samoobsluhy od Karaoke Tundru. Vinyl je však „iba médium“.

„Zmysel“ celistvosti dopĺňa biely cover a sticker, ktoré tak nepriamo navádzajú ku kreatívnej hre s obalom = samoobsluhe. Každý si môže vytvoriť nielen audio, ale aj vizuálny, jedinečný originál. Do It Yourself.

Koncept má hlbší význam a drží sa diela od začiatku, do konca. V rovnakom duchu sa bude niesť aj ukončenie celého projektu. Interaktívna výstava „dotvorených obalov“ od renomovaných autorov, sa uskutoční počas posledného predvianočného víkendu (sobota, nedeľa) 18-19.12. v priestoroch bratislavskej Cvernovky. Kde bude mať v rámci akcie Urban Market, ArtAttack svoj priestor – samoobsluhu. Zakúpiť si bude možné produkty z nášho Online Shopu ako aj samotné „umelecké“ vinyly.

Po úspešnej distribúcii sa vinyly dostali do „samoobslúh“ v Nemecku, Anglicku, Írsku, Francúzku, Česku a Slovensku. Bohužiaľ v našich končinách sú „čisté“ nosiče definitívne vypredané !!

Autori:

Otto Abt
David Baffi
Michal Balla
Baška a Ajko
Dian Jozef
Ivana Drobná
Margaréta Drugdová
Igor Fekete
Miroslav Gajdoš
Ondrej Gavalda
Lukáš Haas
Jozef Holub
Michaela Chmelíčková
Lukáš Jakubis
Simona Janišová
Martin Jenča
Tomáš Junker
Tomáš Jusko
Martin Kahan
Tomáš Klepoch
Tomáš Klobušník
Branislav Kováč
Branislav Laho
Lukáš Lešinský
Juraj Marko
Matúš Maťátko
Martin Mistrík
Zuzana Molnárová
Marek Nový
Jarkoslav Račko
Tomáš Rybár
Andrej Sámal
Ľubica Segečová
Mário Smetok
Juraj Sukop
Zuzana Surkošová
Ivana Šáteková
Kristína Tibenská
Lukáš Tomek
Peter Trmos
Michal Turkovič
Zdenka Uhrincová
Dušan Vančo
Boris Vitázek
Stanislav Zednikovič

Kurátor výstavy: Róbert Zeleňák

Civilné a pritom tak anonymné …

Veľké ĎAKUJEM patrí všetkým autorom, ktorí sa zapojili. O fotky sa postaral sMASh, o plagát M, ďakujem aj vám chalani. Všetky podrobné informácie o audio obsahu platne Samoobsluha sa dozviete TU

Páči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim priateľom a známym. Nepáči sa vám tento článok? Odporučte ho svojim nepriateľom a neznámym.